Söö ennast nooreks

Söö ennast nooreks

Tervislik toitumine tuleb vaid kasuks. Lisaks sellele, et see kaunistab sind, ennetab tervislik toitumine ka enneaegset vananemist.

Tervislik toitumine tuleb vaid kasuks. Lisaks sellele, et see kaunistab sind, ennetab tervislik toitumine ka enneaegset vananemist.

Õige toiduvalik hoiab naha noorusliku ja värskena, kirjutab veebileht Newsmax Health. Üks kõige hullem ihu vanandav koostisaine on suhkur. Ajakirjas Age avaldatud uuringu sõnul on veresuhkru tase ja vananemine omavahel seotud. Uuringus osales 670 50-70-aastast katsealust. Alati kui uuringus osalenute veresuhkur tõusis millimool liitri kohta, nägid nad viis kuud oma tegelikust east vanemad välja.

Need, kes soovivad nooruslikku nahka, peaksid seega rafineeritud suhkru oma toidulaualt välja jätma. Kui isutab siiski magusa järele, tasuks heita pilk puuviljade poole.

Nahk kannatab ka siis, kui toidulaud sisaldab erinevaid küpsetisi või kõrge rasvasisaldusega liha- ja piimatooteid. Ka arteritele ei meeldi need tahked rasvad.

Ettevaatlik tasub olla ka soola suhtes. Sool ajab keha paiste ja võib tõsta vererõhku. Aja jooksul võib see kahjustada neerusid, silmi ja isegi aju. Täiskasvanul on soola tarbimise soovitus mitte rohkem kui 5 grammi päevas.

Lao oma taldrikule värvilisi puu- ja köögivilju, mis sisaldavad rohkelt antioksüdante. Püüa süüa vähemalt pool kilo köögivilju päevas. On tõestatud, et C-vitamiin aitab nahal nooruslik välja näha. 2010. aastal avaldatud uuringust selgus, et kollaste ja roheliste köögiviljade söömine vähendab kortsude teket.

Lõhe ja muu rasvane kala on hea valik, kui soovitakse, et nahk kaua nooruslik välja näeks. Kala sisaldab ka olulisi omega-3 ja omega-6 rasvhappeid, mida keha ise toota ei suuda.

 

Anneli Allikas-Parv