Uksumatu: veiniga kaalutõusu vastu? Jah, see toimib!

Lõpetasid sa enda õhtusöögi korralikult ära, kuid enne magamaminekut on kõht siiski tühi? Sa pole ainus - paljud meist tunnevad enne magamaminekut vajadust väikese snäki järele. Ning meie õnneks ja olgem ausad, üllatuseks, on teadlased leidnud ideaalse hilisõhtuse kõhutäite - veini!

Lõpetasid sa enda õhtusöögi korralikult ära, kuid enne magamaminekut on kõht siiski tühi? Sa pole ainus – paljud meist tunnevad enne magamaminekut vajadust väikese snäki järele. Ning meie õnneks ja olgem ausad, üllatuseks, on teadlased leidnud ideaalse hilisõhtuse kõhutäite – veini!

Sa ei usu oma silmi? Kuid nii see tõepoolest on!

Hiljutised uuringud on näidanud, et vein aitab võidelda diabeediga ning parandab sinu seksiisu, kuid samas on see ka suurepärane viis ennetada seda, et sa enne magamaminekut endal snäkkidest kõhtu täis ei pugiks.

47-aastase Linda Monki sõnul, kes kaotas seda nippi järgides 3 nädalaga 3 kilo, aitab õhtusel ajal klaasikese veini joomine ära ajada küpsiste ja šokolaadi isu.
Linda sai inspiratsiooni Tim Ferrise raamatust “The 4-Hour Body: An Uncommon Guide To Rapid Weight Loss”. Ferris ülistab mõtet õhtusest veini nautimisest, sest nii tunned sa end rahulolevana ning suudad ka enda dieedist kinni pidada. Eelistatult tasuks juua punast veini.

Harvardi Ülikool viis 13 aasta jooksul läbi uuringu, millest võttis osa 20 000 naist. Uuring näitas, et naistel, kes jõid päevas ära pool pudelit veini, kahanes oluliselt risk muutuda ülekaaluliseks. Linda paistab olevat elav kinnitus sellele teooriale. 
Ent naisi,  kes hilisõhtust veinijoomist ülistavad, on teisigi. Väidetavalt ei avaldu seesugune veinijoomine mingit halba mõju kaalunumbrile.

Paljud naised tõid selle kaalujälgimise nipi positiivse küljena välja ka veini rahustava toime.

Tuleb aga meeles pidada, et sellel trikil on oma varjukülg. Ehkki vein aitab vältida õhtust šokolaadi söömist, võid sa veiniga liialdades siiski liigselt kaloreid manustada ja pead hommikul pohmelliga tööle minema. Seega piirdu 1-2 klaasiga – nii pärsid õhtuti oma isu, magad öösel paremini ning tunned end stressivabamalt.

Allikas:  vinepair.com