Uuring: taimetoitlased elavad kauem!

Uuring: taimetoitlased elavad kauem!

Kõige olulisem on uuringu sõnul vältida punast liha.  

Kõige olulisem on uuringu sõnul vältida punast liha.

Erinevat liiki taimetoitlaste toitumist järgivad inimesed elavad tõenäolisemalt kauem, kui need, kes söövad punast liha, kirjutab uudisteagentuur Duodecim. Antud fakt ilmes hiljutises USA-s läbiviidud uuringus, mis avaldati ka meditsiinilises ajakirjas Jama Internal Medicine.

Taimetoitlust on ka varasemalt seostatud tervisliku mõjuga organismile ja uus uuring kinnitab seda asjaolu. Kõik uuringud pole varem siiski samale järeldusele jõudnud.

Uuringus jälgiti kuue aasta jooksul 73 000 adventkristlast, mille järel võrreldi neid vastavalt nende toitumisharjumustele. Taimetoitlus on adventkristlaste seas väga levinud.

Tulemused näitasid, et kui võrrelda punase liha sööjaid erinevat liiki taimetoitlastega, siis viimaste seas oli selle kuue aasta jooksul suremus 12 protsenti väiksem. See puudutas ka neid, kelle toidulaud ei koosnenud ainult taimetoidust, vaid nad sõid ka kala, piima ja mune.

Uuringu sõnul on kõige tähtsam vältida punast liha. Taimetoit aitab just eriti meestel vältida südamehaigustesse suremist.

Varasematest uuringutest on selgunud, et taimetoitlus aitab vähendada diabeeti haigestumist, ennetab südame-veresoonkonna haiguseid ning kõrget vererõhku. Tõenäoliselt seletavad antud asjaolud ka uuringu tulemusi, kuid kindlamate tulemuste jaoks oli uuringuperiood liiga lühike.

 

Anneli Allikas-Parv