Viigi eksperiment professionaalse toitumiskavaga: nelja nädalaga -4 kg

Viigi eksperiment professionaalse toitumiskavaga: nelja nädalaga -4 kg

Buduaari foorumis, kus naiste igapäevased jututeemad toovad päevavalgele ka kõige salajasemad probleemid ja saladused, räägitakse palju ka kaaluprobleemidest. Üks teema, mis juba ammu Võhmas elavale staaźikale buduaarikale Viigi Kipperile silma jäi, oli toitumiskavade tulemuslikkus. Kuna kaunitar soovis paarist ülekilost vabaneda ja oli kuulnud palju head tunnustatud treeneri ja toitumisspetsi Marek Kalmuse kohta, otsustas ta just Mareki poole pöörduda.  Marek Kalmusel on 15-aastane kogemus nii tippsportlaste kui asjaarmastajate juhendamisel. “Mõtlesin, et katsetan ka siis ära, tellin toitumiskava,” räägib Viigi Buduaarile. “Ma ütlesin alguses Marekile, et sooviks saavutada kaalu 62 kg. See number oli mul tükk aega juba peas olnud,” ütleb 175-sentimeetri pikkune Viigi.

Buduaari foorumis, kus naiste igapäevased jututeemad toovad päevavalgele ka kõige salajasemad probleemid ja saladused, räägitakse palju ka kaaluprobleemidest. Üks teema, mis juba ammu Võhmas elavale staaźikale buduaarikale Viigi Kipperile silma jäi, oli toitumiskavade tulemuslikkus. Kuna kaunitar soovis paarist ülekilost vabaneda ja oli kuulnud palju head tunnustatud treeneri ja toitumisspetsi Marek Kalmuse kohta, otsustas ta just Mareki poole pöörduda, kellel on 15-aastane kogemus nii tippsportlaste kui asjaarmastajate juhendamisel. “Mõtlesin, et katsetan ka siis ära, tellin toitumiskava,” räägib Viigi Buduaarile. “Ma ütlesin alguses Marekile, et sooviks saavutada kaalu 62 kg. See number oli mul tükk aega juba peas olnud,” ütleb 175-sentimeetri pikkune Viigi.

“Alguses olin ma väga skeptiline. Mõtted käisid peast läbi, et kas hommik algab juurikatega ja õhtu lõpetan samuti juurikatega,” ütleb Viigi, kes armastab küll köögivilju, aga ainuüksi sellest ei suudaks ta kunagi elada. Enne eksperimendiga alustamist võttis noor naine kaua hoogu ja uuris Marek Kalmuselt kõikvõimalikku infot. Lõpuks sai siiski otsustatud professionaalse toitumiskava kasuks ning Marek asus tööle Viigi uue elustiili kujundamisega.


Viigi päevik.

Esimene nädal:

Kehakaal 67,8 kg

Esimene päev oli natuke hirmuäratav, et kas ma saan ikka hakkama. Mulle toodi õhtul isegi śokolaadi, aga otsustasin kiiresti magama minna, et mitte kiusatusele järele anda :D 

Varem olin hull magusa järele, võisin vabalt süüa terve suure śokolaadi korraga ära. Aga nüüdseks on kõik muutunud, mu käsi ei ulatu isegi laual seisvate Domino küpsiste juurde.

Enesetunne on hea, näljatunnet polegi ja energia hakkab tagasi tulema.

Nädalas teen ka 4x treeningkava järgi trenni ja siis 3 päeva lihased puhkavad. Toitumiskavast olen pidanud 100%-liselt kinni, ei mingeid libastumisi.

Kokkuvõttes olen ma igati tubli olnud ja tahtejõud on väga suur.

 

E: 67,8 kg

T: 67 kg

K: 66,2 kg

N: 66 kg

R: 65,4 kg

L: 65 kg

P: 65 kg

 

Teine kuni neljas nädal

Teise nädala alguses oli väsimus väga suur, jõud hakkas nagu otsa saama. Muidugi, eks see sellest ole, et toitumine on suurelt muutunud, enam ma ei söö päevas hunnikute viisi śokolaadi. See jõuetus kadus siiski poole nädalaga ära.

Kolmandal nädalal on väsimus nagu luuaga pühitud, isegi õhtul hilja :). Toitumiskava olen jälginud 99% täpsusega ja treeninguid 50% täpsusega.

Kuu ajaga annab söömises ikka väga suuri muudatusi teha. Inimesed harjuvad kõigega ja üsna kiiresti. Ma olen harjunud nüüd hommikul muna sööma. Ma armastan nüüdseks tervislikku toitu ning pole vajadust magusa järele. 

 

2. nädal

E: 65,3 kg

T: 65 kg

K: 65 kg

N: 64,8 kg

R: 64,9 kg

L: kaalumata

P: 65,8 kg

 

3. nädal

E: 64,9 kg

T: 64,8 kg

K: 64,7 kg

N: 64,5 kg

R: 64,1 kg

L: kaalumata

P: 64,2 kg

 

4. nädal

E: 64,0 kg

T: 64,8 kg

K: 64,3 kg

N: 63,9 kg

R: 63,9 kg

L: kaalumata

P: 63,8 kg

 

Nüüd natuke minu toitumisest.

Kuna igale inimesele teeb Marek isikliku toitumiskava, siis mina ei saa 100% täpselt kirjutada, mida peaks sööma.

Hommikuks süüa mune ja peekonit leivaga on ideaalne. Lõunaks kindlalt liha (jah, liha on vägagi vajalik meie kehale) ja kõrvale mida iganes. Õhtuoode puuviljaga või midagi muud kasulikku ja õhtuks ma armastan süüa kala juurviljadega.

 

Mis nüüd edasi?

Toitumiskava järgimine pole kindlalt nälgimine, ma pole ühtki korda tundnud tühja kõhu tunnet! 

Esimene nädal on natuke raske järgida kava, aga hiljem on juba hõlbus.

Mina soovitan kindlalt Marek Kalmuse toitumiskava kõigile. Kergema elu nimel. Ma jätkan oma uue toidukava järgi söömist ja tahan, et sellest saaks mu elustiil ja tervislik harjumus.

 

Toitumiskavasid koostav eratreener Marek Kalmus ütleb, et inimesel on palju teadmatusest kujunenud valearusaamu toitumiskavade kohta. “Üldlevinud on teadmine, et kui soovitakse kaalust alla võtta, tuleb süüa kapsast ja porgandit. Paraku just kõik sellised dieedipidajad maanduvad varem või hiljem minu mailboxi oma murega, et kehakaal on pärast sarnaseid kapsadieete kosmosesse jõudnud. Lahendus on lihtne – tuleb hakata sööma ja õigesti sööma.” Marek ütleb, et toitumiskava sobib igaühele, nii noortele, keskealistele kui pensionäridele, kel on kaaluprobleemid, sest kõik saavad abi tasakaalustatud toitumisest ja mõõdukalt doseeritud füüsilisest koormusest. 

 

 

Buduaarile Viigilt