Reklaam sulgub sekundi pärast

Hollywoodi staaritreeneri Bob Harperi ilusa keha nipid

Bob Harper on tuntud Ameerika eratreener, kes on aidanud paljusid ülakaalus inimesi nii telesaates “Kes on kõige suurem kaotaja” kui ka Hollywoodi staaride hulgas. Bobi klientideks on olnud näiteks Gwyneth Paltrow, Ben Stiller, Guy Richie, Jenny McCarthy ja paljud teised.

Bob Harper on tuntud Ameerika eratreener, kes on aidanud paljusid ülakaalus inimesi nii telesaates “Kes on kõige suurem kaotaja” kui ka Hollywoodi staaride hulgas. Bobi klientideks on olnud näiteks Gwyneth Paltrow, Ben Stiller, Guy Richie, Jenny McCarthy ja paljud teised.

Bobi kümme soovitust:

1. Alusta täna. Ära ütle, et “ma alustan sellega pärast oma sünnipäeva või esmaspäeval”. Täna on kogu sinu ülejäänud elu esimene päev. Alusta kas või väikeste muutustega. Ütle endale: “Ma ei söö enam kiirtoitu, nüüdsest söön hommikusööki!”

2. Pea päevikut.
Kaalulangetamine või tervisliku kaalu hoidmine tähendab kalorite balanseerimist. Arvuta kaloreid, nagu mina seda teen. Toitu teadlikult. Sul on vaja päevikut pidada, et omada ülevaadet, millised toiduained tuleb välja jätta ja millised juurde võtta.

3. Tee treeningplaan ja ära üle treeni.
Pea meeles, et järjepidevus on kaalulangetamise võti. Ära lase mitte millelgi vahele tulla, planeeritud trenni ärajätmiseks pole ükski  põhjendus piisavalt hea. Ja ära üle pinguta – keha vajab aega füüsiliselt koormavatest treeningutest taastumiseks.

4. Väldi naatriumirikkaid toite.
Kuigi aasia kööki peetakse tervislikuks, ei aita hiina kiirtoit sul head vormi saavutada.

5. Kofeiin ei mõju hästi.
Kohvi ja kange tee armastajatel tuleb meeles pidada, et kofeiin tekitab kehale stressi, tühjendab luid kaltsiumist ja muudab meid kokkuvõttes veel väsinumaks.

6. Söö magustoiduks värskeid vilju.
Loomulikult on restoranis raske osutada vastupanu maitsvale koogigtükile või creme brule’le, eriti veel kui tunned, et oled korralikult trenni teinud ja väärid preemiat. Tegelikult on see vaid sinu ettekujutus, su keha ei vaja seda. Rasvase koogitüki asemel lõpeta söögikord puuviljasalatiga või sorbeega, mis on kasulik nii seedimisele kui ka leevendab sinu magusavajadust.

7. Leia aega iseendale.
Kolm-neli korda nädalas vähemalt 30 minutit kannab nüüdsest nimetust “sinu aeg”. See on aeg, mil tegeled meditatsiooniga, teed märkmeid oma dieedipäevikusse või lihtsalt jalutad. See “sinu aeg” puhastab mõtteid, keha ja hinge.

8. Ära unusta toidulisandeid.
Mina soovitan nii naistel kui meestel võtta toidulisandeid olemaks kindel, et saad piisavalt vitamiine ja mineraale, mis aitavad toitu seedida ja hoiavad sinu immuunsüsteemi töökorras. Vali multivitamiin, mis sisaldab foolhapet, ja omega-3 kalamaksaõliga.

9. Söö iga nelja tunni tagant.
Sa võiksid süüa keskmiselt viis korda päevas, paljudele meeldib mõelda nii, et see jaguneb kolmeks toidukorraks ja kaheks snäkipausiks. Mina pean teadlikult plaani, mis kell ma söön – vaatan kella ja kui neli tundi on möödas, siis tean, et tuleb taas süüa. Kui sa ei söö regulaarselt, siis tuleb ootamatu näljatunne ja sellisel juhul on palju suurem oht, et haarad põskepanemiseks esimese ettejuhtuva söögi – näiteks koogi või võileiva.

10. See jääbki nii.
Arvesta sellega, et see pole mingi ajutine kaalulangetamisvõistlus, see on sinu uus elustiil. Sa muudad oma spordi- ja toitumisharjumusi kogu eluks, mitte paariks nädalaks, et kaks kilo alla saada.

 

Ajakirjast Buduaar Shopping No12