Kas 20-30ndates tennisega alustada on liiga hilja? Vastab tennisetreener Silver Karjus

Kas 20-30ndates tennisega alustada on liiga hilja? Vastab tennisetreener Silver Karjus

Buduaar pöördus vastuse saamiseks tunnustatud tennisetreeneri Silver Karjuse poole, kelle käe all treenides tõusis Kaia Kanepi maailma parimate hulka tagasi. Vaatamata oma saavutustele Eestis ja välismaal treenib Silver täna ka algajaid või vähese mängukogemusega tenniseharrastajaid ning teab hästi, mida teha, et tennisemängija võidaks karika.

Buduaari kirjakasti saabus kiri Monicalt, kes on kurb, et ema-isa teda lapsepõlves tennisetrenni ei viinud. “Kõik sõbrannad mängivad, aga mina ei oska,” kirjutab Monica. “Isegi kui ma nüüd alustan, kas mul on üldse mingit lootust neile järele jõuda, kes on mänginud juba 20 aastat?”

 

Buduaar pöördus vastuse saamiseks tunnustatud tennisetreeneri Silver Karjuse poole, kelle käe all treenides tõusis Kaia Kanepi maailma parimate hulka tagasi. Vaatamata oma saavutustele Eestis ja välismaal treenib Silver täna ka algajaid või vähese mängukogemusega tenniseharrastajaid ning teab hästi, mida teha, et tennisemängija võidaks karika.

 

“He-he,” muigab Silver meie küsimuse peale, kas paari aastaga on võimalik vormida algajast Eesti mõne turniirivõitja. “Kõik on suhteline, kindlasti on keegi andekam ja töökam ning jõuab seetõttu kaugemale.” Eesti Tenniseliit korraldab aastas umbes viiskümmend võistlust erineval tasemel harrastusmängijatest naistele, kus oma võimed proovile panna. Ei saa välistada, et sealt tuleb ka paar aastat mänginule karikas koju. Samuti korraldatakse palju erinevaid klubi- ning reklaamturniire, mis on erakordselt populaarsed hea korralduse ning suure osavõtjate arvu poolest.” Silver ütleb, et algajatele on võistlusmomendist siiski nauditavam võimalus sõprade ja sõbrannadega tennist mängides sportlikult ja lõbusalt aega veeta. 

 

“Kui alustada tennisega 20- või 30ndates, siis kindlasti tuleb kasuks eelnev sporditegemine, eriti pallimängu kogemus,” ütleb Silver. “Kui varem pole kokkupuudet tennisega olnud siis oleks mõistlik alustada 2 kuni 3 korda nädalas harjutamisega. Hea oleks seda teha treeneri näpunäidete järgi, et omandada jätkusuutlik tehnika ning vältida valest tehnikast tulenevaid vigastusi, ning seejärel asuda mängima partneriga. Juba 3-4 kuu harjutamise järel saavad tublimad tenniseväljalikul vastase vastu mängimisega hakkama. Kui on selgeks saadud minimaalne mänguks vajalik, oleks mõttekas proovida mängida erinevate partneritega, et ennast edasi arendada.” Seda, et keegi paari aastaga sama taseme saavutaks, nagu 20 aastat järjepidevalt tennist mänginud inimene, peab Silver siiski vähetõenäoliseks, küll aga lohutab ta algajaid, et kuna Eestis on tenniseharrastajaid väga palju ning iga aasta tuleb neid ka massiliselt juurde, siis on enam kui kindel, et algaja leiab endale mängupartnerid, kellega koos areneda ja kellele väärilist konkurentsi pakkuda. 

 

Septembrist on võimalik Tallinnas ja Viimsis alustada personaaltreeningutega ka treener Silver Karjuse juures. Kui tunned lähemalt huvi, siis kirjuta silvertennis@hot.ee.

 

 

Buduaar.ee