Kümme põhjust, miks mängida golfi

Kümme põhjust, miks mängida golfi

Ilmselt pole meist kellelegi võõras klišee, et golf on ennekõike jõukamate härrasmeeste pisut edev meelelahutus. Ometi on golfimängul palju plusse – leidsime neid kogenud golfimängija Janar Toomesso abiga kokku tervelt kümme.

Ilmselt pole meist kellelegi võõras klišee, et golf on ennekõike jõukamate härrasmeeste pisut edev meelelahutus. Ometi on golfimängul palju plusse – leidsime neid kogenud golfimängija Janar Toomesso abiga kokku tervelt kümme.

1. Golf on sport ja sportimine on tervisele ja meeltele vägagi kasulik. Reegel number 1.

2. Golf on spordiala, kus on hästi mängimiseks vaja treenida vaimset ja füüsilist tasakaalu. Seega pakub see esmapilgul minimaalset füüsilist pingutust eeldav mäng siiski head koormust ning regulaarset treeningut. Üks golfiring kulutab 90 kg kaaluval inimesel ligi 1600 kilokalorit, jõusaalis kulutame tunnis umbes 600–800. Maha käiakse golfiringi jooksul umbes 9 km, tehes selle juures koos harjutuslöökidega ligikaudu 200 lööki.

3. Golfis on nii palju hasartsust ja adrenaliini, et enamasti unustatakse mängu ajal kõik muu ja nauditakse väljakutset – golf on hea stressimaandaja.

4. Golfimängus on olemas HCP ehk handicap’i süsteem, mis loob võimaluse algajal võistelda edasijõudnuga ja seeläbi oma võimeid pidevalt proovile panna.

5. Seesama HCP on ka mõnes mõttes mängija rekord, mida ta püüab igal mänguringil ületada, ning mis motiveerib teda end arendama.

6. Golfiväljakud on ehitatud nii, et need arvestavad maksimaalselt naturaalse looduse eripära. Investeeringud väljakutesse on üldjuhul võrdlemisi suured, ent kõik väljakud erinevad ja nauditavad.

7. Kuna golfimäng toimub vabas õhus, muudab looduse pakutav mängulisus kevadest talveni iga löögi ja emotsiooni kordumatuks. Keskkond ja loodus on siin olulised märksõnad.

8. Golfi mängides võib leida sõpru kogu eluks. Öeldakse, et ükski test ega vestlus ei ava inimest nii palju kui neljatunnine golfiring. Golfi etikett, reeglid ja emotsioonid väljakul annavad hea pildi inimese sisemusest, mida on ehk lihtne peita näiteks mõnel üritusel. Aeg, mis veedetakse golfi mängides ning iseäranis pärast mängu oma tulemust kambakesi “analüüsides“, on sotsiaalne kvaliteetaeg.

9. Golfi saab harrastada kogu perega. Mängul ei ole vanuselist ega soolist piirangut. Golfi harrastamiseks võid olla pikk või lühike, täidlasem või kleenuke – kõigil on võimalik seda mängu headele tulemustele sooritada.

10. Reisimisel on hoopis teine jume, kui sul on kaasas golfivarustus! Ehk kui näiteks soojamaareisil olles on päike parasjagu pilve taga ja kõik rannaspeesitajad õnnetud, siis on Janari sõnul ideaalne päev golfiks.

Janari sõnul on golfiga seotud tõesti palju müüte, mis on muutumas stereotüüpseks arusaamaks, ent on ometi tõest väga kaugel. Tema sõnul ei pea kübetki paika väide golfi kallidusest – mängi palju tahad, väljaku hooldustasu mängija kohta on ikka umbes 1300 krooni kuus. Ning kui võrrelda treeningsaalidega, siis ei ole mõnel pool ka kuumakse hinnas suurt vahet. Kuid vahe on kvaliteedis – mängu värskes õhus ja looduskaunis kohas ei asenda miski. 

Tekst: Kairi Oja