Reklaam sulgub sekundi pärast

Sina küsid, Marek aitab! Mis teha, kui ei viitsi treenida?

Suvi on mõnus aeg sportimiseks, aga ka söögi ja joogiga liialdamiseks. Nii juhtubki, et vastu sügist võitlevad paljud meist enesedistsipliini ja üleliigse kehakaaluga. Buduaar palus appi eratreener Marek Morozovi, et vastata naiste küsimustele. Kui ka sul on oma küsimus, millele tahad treenerilt vastust, siis saada see [email protected].

Suvi on mõnus aeg sportimiseks, aga ka söögi ja joogiga liialdamiseks. Nii juhtubki, et vastu sügist võitlevad paljud meist enesedistsipliini ja üleliigse kehakaaluga. Buduaar palus appi eratreener Marek Morozovi, et vastata naiste küsimustele. Kui ka sul on oma küsimus, millele tahad kogenud treenerilt vastust, siis saada see [email protected].

Mure nr 1 - tean, et trenni on vaja teha, aga ma ei viitsi :(

Ma olen vaadanud, et need tüdrukud ja naised, kellel on nagu kõik paigas ja kes teevad kogu aeg mingi kava järgi, neil nagu asjad toimiksid õudselt hästi, kuigi see on võib-olla nii raske. Mul pole mingit süsteemi ja ma ei tee regulaarselt trenni ning siis ma ükspäev mõtlesin sellele ja sain aru, et mul pole lihtsalt mingit suurt põhjust hakata korraliku süsteemi järgi trenni tegema. Midagi hullu ju pole ja kui on sobivad riided ja meik, siis ei paista probleemid ka väga välja, kuigi natuke ikka paistavad... . Samas tervis on korras ja ma olen veel noor, aga ikkagi! Tahaks, et siit ja sealt oleks parem ja et kui ma olen juba vanem, oleks keha jätkuvalt ilus. No kes ei tahaks! Ja siis mõtlesingi, et võiks midagi toimuda, midagi veidi dramaatilist või võiks keegi tulla mu ellu, kelle pärast nüüd tekiks see motivatsioonipuhang ja selline suur soov hakata mingi süsteemi järgi trenni tegema. Aga ma olen tavaline naine ja lihtsalt inimene ja seda ei ole sellisel kujul juhtunud. Seega aitab ootamisest. Tuleb ikka ise tegutsema hakata.

Palun ütle, kuidas mul tekiks motivatsioon hakata üldse mingi süsteemi järgi korralikult trenni tegema? Ja millest ma peaksin alustama ja mida ma peaks tegema kohe täna? 


Karina


-------------------------

 

Alustama peaks ikka oma peast ehk siis mõtlemisest. See on küll vana tõde, aga endale tasub aru anda, et meie kõige kallim vara on tervis. Selleks, et olla terve ja tugev, tuleb võimalikke terviseprobleeme ennetada. Trenn peab olema sama loomulik elu osa nagu seda on söömine, joomine või magamine. 

 

Järgmiseks oleks mõistlik üle vaadata oma päevaplaan. Tasub järjestada tegevused, mis pole ehk nii olulised ning mida võiks asendada trenniga. Teisisõnu panna paika oma prioriteedid. Kõlab küll moraalilugemisena, kuid kõik tegevused, mis elukvaliteeti halvendavad, tasub jätta tahaplaanile. Tuleb aru saada, et trenni jaoks võetud aeg ongi sageli võetud millegi arvelt ja enne ei olegi tihti võimalik süsteemselt treenima hakata, kui mõnest ajaraiskajast ei loobuta.

Et hoida oma süda- ja veresoonkond korras, piisab täiesti  2-3 korda nädalas treenimisest, ajaliselt 30-60 minutit. Trenni pikkus sõltub juba aga füüsilisest tasemest. See tase tõuseb jällegi ainult siis, kui regulaarselt treenida. Umbes kuu möödudes hakkab organism juba vaikselt tootma nii-öelda õnnehormooni, mis sunnib heas mõttes ilma põiklemata uuesti trenni minema. See esmane sisseelamise periood ongi alguses vaevalisem ja vajab enda ületamist. Trenni tuleb teha ikka selleks, et ennetada terviserikkeid. Vale on mõelda, et trennis tuleb käia selleks, et kehakaalu vähendada. Kehakaal sõltub pigem toitumisest ja sellest räägime kindlasti juba peatselt.


Marek Morozov
www.kehavormi.ee