H&M sõdib AIDS’i vastu


Kiirmoe kett H&M(Hennes&Mauritz) kuulutas välja kampaania AIDS'i vastu võitlemiseks. Projekti nimeks on „Fashion Against Aids“ ning see kombineerib maailmakuulsate disainerite talendi võimukate popartistidega nagu Rihanna, Timbaland, Good Charlotte, My Chemical Romance, Rufus Wainwright, Jade Jagger, Scissor Sisters, Ziggy Marley, Chicks on speed jne.

Uuringud näitavad, et maailmas on hetkel umbkaudselt 12 miljonit vanuses 15-24 aidsihaiget.  Programm üritab inimeste tähelepanu probleemi tõsidusele tõmmata. Idee algataja on organisatsioon nimega Designers Against AIDS, mis on juba mõnda aega teinud koostööd moedisaineritega, eesmärgiga muuta inimeste suhtumist.

Heategevuslikus meeleolus kuulsused niiöelda annetavad organisatsioonile oma aega. 25% kasumist läheb HIV/AIDS'i ennetusprojektidele üle kogu maailma. Seda enam, iga kollektsiooni riideese on valmistatud puhtast orgaanilisest kangast ning riietel on ka sõnumid: „This might be the most important piece of clothing you've ever had your hands on.“ („Tegemist on arvatavasti kõige tähtsama hilbuga, mida kunagi käes oled hoidnud“)

Kollektsiooni kuuluvad mitmesugused stiilsed T-särgid ja topid. Igale särgile on peale trükitud kuulsa disaineri nimi, kes on särgi autor. Chicks on speed'i disain üritab inimesi tirida ära glamuursest moemaailmast ja lükata karmi reaalsusesse. Timbaland'i disain näitab seevastu vaid tema soovi teisi inimesi aidata.

„Shoppamine pole kunagi varem nii oluline olnud,“ ütleb YouthAids'i asutaja Kate Roberts vaadates aina kasvavat aidsihaigete arvu.

 

/Liisa Ennuste/