“ELULAINETE” FILM PANEB mehi oma isadele helistama

Vulture

themoviedb.org

Esimene pilt räägib alati väga palju. Noorpaar ületab autoga silda. Kaamera pöörleb ümber oma telje, autostereos mängib kaasahaarav Animal Collective`i suvelugu "FloriDada." Kõik on türkiissinine, lilla ja petlikult täiuslik.

Autot juhib 17-aastane maadleja ja keskkoliõpilane Tyler (Kelvin Harrison), kes üritab oma maskuliinse isa näiliselt võimatutele ootustele vastata. Kõrvalistuja kohal istub Tyleri tüdruksõber Alexis (Alexa Demie).

Paar on ilus ja populaarne, kuid see on petlik. Alexis on võibolla rase, Tyler sööb nihestunud õla tõttu valuvaigisteid. Ta ei julge valust isale rääkida, sest too sunnib poissi oma keha äärmustesse viima.

Trey Edward Shultsi poolt lavastatud ja kirjutatud film “Elulained” käsitleb kahe noore kaudu suuri teemasid – mehelikkust, leina, sotsiaalmeediat. Üheks nooreks on Tyler, teine tema noorem õde Emily (Taylor Russell), kes maadleb iseenda leinaga.

Filmi tegemine sai alguse pikkadest vestlustest isadest, peredest, kasvupiinadest ja armastusest.

Režissöör Shults kirjutas Tyleri osa Kelvin Harrisonile ja nad lihvisid stsenaariumit üheskoos. Shults rääkis oma armastatud kasuisast ja kaugeks jäänud bioloogilisest isast. Harrison omakorda rääkis valust, mis nooreks meheks sirgumisega kaasas käis ja isast, keda ta imetles, kuid kelle ootuseid ta kunagi täita ei suutnud.

Nende kogemuste kaudu sündis pereisa Ronald, kes ütleb kohe filmi alguses Tylerile, et nad ei saa lubada endale “keskpärast luksust.” Ronald on ennast karastanud ja oma pere raske tööga jõukasse keskklassi tirinud.

“Elulained” toob selgelt välja mehise kultuuri, mis põlvest põlve edasi kandub. Tyler läheb kooli, maadleb, tõstab isa jälgedes hantleid ja seejärel langetab oma pingeid alkoholi, narkootikumide ja pornoga.

Harrison on ühes intervjuus rääkinud, et ta on oma mehelikkusega rahu teinud ja õppis juba noorena, et ta ei pea ennast kusagile lahterdama. Mitmed mehed on talle lähenenud ning rääkinud, et pärast “Elulainete” nägemist on nad tahtnud oma isale helistada, sest on mõistnud, et nad ei pea kellegi ootustele vastama ja nendega kohanema.

Filmi näed  populaarsel Go3 voogedastusplatvormil SIIN.