KAS ÕUDUSTTEKITAV “HOTELL MUMBAI” lugu on ka tegelikult tõsi?

themoviedb.org

mirror

2018.aastal jõudis"Hotel Mumbai" näol kinodesse tõestisündinud lugu inimlikkusest ja kangelaslikkusest. Kui palju on filmis aga tegelikult tõtt ja mis on välja mõeldud?

“Hotell Mumbai” viib meid aastal 2008 Mumbai Taj Hotellis toimunud terroristliku pantvangidraama sündmuste keerisesse. Tulistamise ja kaose keskel otsustavad julge kokk ja kelner riskida oma eluga ning kaitsevad hotellielanikke. Kui terroristid jätkavad rünnakut hotellis, peab meeleheitel paar oma vastsündinud lapse kaitsmiseks tegema kõik endast oleneva.

Kui palju on aga filmis tegelikult tõtt?
Mumbai tegevuspaik ja sündmused põhinevad ajaloolistel faktidel, mis on seotud rünnakuga hotellile. Ka tegelikult saatis 26. novembril aastal 2008 Pakistanis asuv Lashkar-e-Taiba nimeline terrorirühmitus kümme meest relvade, granaatide ja muude lõhkeainetega Indiasse Mumbaisse.

Terroristid tapsid lõpuks 170 inimest. Rünnak hotelli vastu oli kavandatud Pakistani ameeriklase David Headley koostatud teabe põhjal, kes elab nüüd USA vanglas.

26.novembrist kuni 29.novembrini olid inimesed hotellis lõksus ja ootasid, et eliitjõud Delhist kohale saabuksid. Sellel ajal kui terroristid jõhkralt inimesi mõrvasid, peitsid külalised end kõikvõimalikesse kohtadesse ja ära olid kustutatud ka tuled.

Kelner Arjuni tegelaskuju on küll väljamõeldud, kuid põhineb mitmel reaalsel inimesel ja tema ennastsalgavad teod põhinevad tõelistel sündmustel.

Paar David ja Zahra tegelaskujud põhinevad kahel erineval paaril, kes seisid silmitsi sarnaste probleemidega.

Vene ärimees Vassili on jõuka ärimehe ja endise eriüksuse operatiivkorrapidaja ühendatud tegelane.

Kokk Hermant Oberoi on aga Indias rahvuslik kuulsus ja tema tegelaskuju põhineb täielikult reaalse inimese omal.

Vaata “Hotell Mumbai” judinaid tekitavat lugu SIIT.