Elu on U-kujuline!

Elu on U-kujuline!

Kas teadsid, et õnn on u-kujuline? Teadlased on selle kindlaks teinud! Alguses ollakse kõige õnnelikumad,  40. – 50. eluaasta vahel aga kõige õnnetumad. Pärast neid aastaid hakkab kõik taas ülesmäge minema. Ka terapeudid nimetavad seda aastakümmet “absoluutseks kriisiajaks”, kirjutab Nachrichten.at.    

Kas teadsid, et õnn on u-kujuline? Teadlased on selle kindlaks teinud! Alguses ollakse kõige õnnelikumad, 40. – 50. eluaasta vahel kõige õnnetumad. Pärast neid aastaid hakkab kõik taas ülesmäge minema. Ka terapeudid nimetavad seda aastakümmet “absoluutseks kriisiajaks”, kirjutab Nachrichten.at.

Warwicki ülikool korraldas uuringu, mis hõlmas 2 miljonit inimest üle kogu maailma. Selgus, et just 40.-50. eluaastates inimesi tabas nn. keskeakriis. Seal ei mänginud mingit rolli ei rahaline ega perekondlik seis. Saksa terapeudi Antje Randow-Ruddiesi sõnul on just see eluperiood äärmiselt raske ja pöördeline. Tihti tuntakse sel ajal, et ainukeseks pääseteeks on järsud elumuutused nagu lahutus, armuseiklus, uus töökoht või kodu. Terapeudi arvates on kõik eelnev lihtsalt asjatu põgenemine, sest iseennast tuleb ikka igale poole kaasa vedada ning vanad vead jäävad alles ka uues kohas.

Terapeudid soovitavad keskeakriisi all kannatavatel naistel rutiinist vabaneda ja end natukene muuta, sest just seestpoolt hakkab ju tervenemine. 

 

 

Buduaar.ee