Kaubalennuk tegi Ülemiste järvele hädamaandumise! Kütus lekib! PILDID

Kaubalennuk tegi Ülemiste järvele hädamaandumise! Kütus lekib! PILDID

Täna hommikul tegi DHL-ile kuuluv kaubalennuk Ülemiste järvele hädamaandumise!  Tallinna Lennujaama turundusjuht Erik Sakkov, kes hetkel ise viibib sündmuskohal, rääkis Õhtulehele, et tegemist oli DHL-ile kuuluva kaubalennukiga AN-26, mis üritas teisel katsel maanduda Tallinna lennuväljale, aga ei saanud kõrgust kätte ning tegi hädamaandumise Ülemiste järve jääle.       

Täna hommikul tegi DHL-ile kuuluv kaubalennuk Ülemiste järvele hädamaandumise! 

Tallinna Lennujaama turundusjuht Erik Sakkov, kes hetkel ise viibib sündmuskohal, rääkis Õhtulehele, et tegemist oli DHL-ile kuuluva kaubalennukiga AN-26, mis üritas teisel katsel maanduda Tallinna lennuväljale, aga ei saanud kõrgust kätte ning tegi hädamaandumise Ülemiste järve jääle. Värsketel andmetel ei tulnud esimesel maandumisel telik välja ning teisel katsel tekkisid mootoririkked. Mis täpsemalt juhtus, selgitab uurimine! 

Põhja-Eesti Päästekeskuse pressiesindaja Ants Raava sõnul oli lennukis kuus inimest ning õnnetuses keegi kannatada ei saanud. Õhtulehe andmetel aga lekib lennuki ühest tiivast kolm liitrit kütust minutis ning leket peatada on peaaegu et võimatu. Päästjad on lekkekohtade alla paagid paigaldanud.
Sündmuskohale on saabunud ka paakauto, kuhu üritatakse lekkinud kütust ümber pumbata. Päästetööd on aga raskendatud, kuna järve äärde on keeruline läbi paksu lume pääseda ning jää ei pruugi raskeid päästemasinaid kanda.   

Vaata pilte allpool! 

Buduaar.ee