Maad tabas kosmiline torm!

Maad tabas kosmiline torm!

USA kosmoseagentuuri NASA teadlaste sõnul jätkab Päikese aktiivsus kasvamist ning juba täna on oodata uusi kosmilisi torme! Juba eelmisel nädalal regristreeris NASA uus Solar Dynamics Observatory päikesel tugevaid plasmapurskeid. Plasmapursete tagajärjel liigub Maa suunas 148,8 miljonit kilomeetrit tunnis  laetud osakestega “päikesetsunami”, mis peaks meieni jõudma just täna. Teadlased hoiatavad, et nii võimsad elekrtomagnetväljad võivad rivist välja lüüa elekrtoonikaseadmed ja satelliidid. Kui Maad peaks tabama kord sajandis ette tulev plasmatorm, siis võib paljudes riikides pikaks ajaks katkeda side ja kommunikatsioon.  

USA kosmoseagentuuri NASA teadlaste sõnul jätkab Päikese aktiivsus kasvamist ning juba täna on oodata uusi kosmilisi torme!

Juba eelmisel nädalal regristreeris NASA uus Solar Dynamics Observatory päikesel tugevaid plasmapurskeid. Plasmapursete tagajärjel liigub Maa suunas 148,8 miljonit kilomeetrit tunnis  laetud osakestega “päikesetsunami”, mis peaks meieni jõudma just täna (3. august). Teadlased hoiatavad, et nii võimsad elekrtomagnetväljad võivad rivist välja lüüa elekrtoonikaseadmed ja satelliidid. Kui Maad peaks tabama kord sajandis ette tulev plasmatorm, siis võib paljudes riikides pikaks ajaks katkeda side ja kommunikatsioon.

Teadlased lisasid, et nüüd võib päikeseplekkide ja magnetenergia tippaeg sattuda samale ajale, tuues kaasa lausa supertormi.
Päikeseplekkide maksimum on iga 11 aasta tagant, samas kui magnetilise energia tippaeg iga 22 aasta tagant.

Allikas: The Telegraph

Kallis lugeja, kas ka sinu elekrtoonika jupsib?

Buduaar.ee