Reklaam sulgub sekundi pärast

Margit-Mikk Sokk oma teosest: Meenutatakse, kuidas on kuulirahe all surmasuus oldud

Meediamaastikul juba ammu tuntuks saanud Margit-Mikk Sokk on tegus naine. Alles hiljuti sai naine hakkama uskumatu tööga: ta pani kokku raamatu, mis kirjeldab telestaaridega juhtunud asju, mis meieni kui televaatajateni muidu ei jõuaks. „Telestaaride uskumatud juhtumised“ sai alguse ETV 55.sünnipäevast. Kuidas ning miks just säärane teos, sellest Margit Buduaarile rääkiski.

Meediamaastikul juba ammu tuntuks saanud Margit-Mikk Sokk on tegus naine. Alles hiljuti sai naine hakkama uskumatu tööga: ta pani kokku raamatu, mis kirjeldab telestaaridega juhtunud asju, mis meie kui televaatajateni muidu ei jõuaks. „Telestaaride uskumatud juhtumised“ sai alguse ETV 55. sünnipäevast. Kuidas ning miks just säärane teos, sellest Margit Buduaarile rääkiski.

„Me oleme televisiooniga nii kokku kasvanud, inimesed teleekraanilt on meile nagu head naabrid, kellest teame kõik ja samas mitte midagi. Me teame seda, mis juhtub eetris, mida näeme ekraanilt, aga mis jääb kaadri taha, millist elu seal elatakse, mis seal juhtunud on, seda me ei tea,“ räägib naine, miks otsustas „Telestaaride uskumatud juhtumised“ kirjutada. „Mõtlesin, et need lood on niivõrd head, et lausa patt oleks, kui need kunagi laiema avalikkuse ette ei jõuakski. Ja kuna telel on juubel tulemas, siis otsustasin need teletähtede memuaarid raamatukaante vahele koondada,“ lausub ta.

Kõigil, kellest Margit oma teoses räägib, pahane ei tulnud olla, kuna nad olid eelnevalt sellega kursis ning andsid sekka ka enda sõna. „Intervjueeritavad olid minu kunagised kolleegid, siis tulid kõik, kellele ettepaneku tegin, raamatu ideest kuuldes sellega kohe kaasa. Kellegi „ära rääkimisega“ tõesti probleeme polnud. Ilmselt oli oma osa selles, et olen kõigi nendega hea tuttav.

Näiteks räägivad enda uskumatutest seikadest teleekraanil mitmed Eesti lemmikud, nende seas: Anu Välba, Marko Reikop, Rohke Debelak, Reet Linna, Urmas Vaino, Mati Talvik, Mihkel Kärmas, Kadri Hinrikus, Lembitu Kuuse, Aarne Rannamäe jt. „Raamatu lugude kangelasteks on ka Vahur Kersna, Maire Aunaste, Urmas Ott, Ivar Vigla, Anne Veski, Ita Ever, Tõnu Kaljuste, Kristina Šmigun, Sulev Nõmmik, Jüri Krjukov, Urmas Kibuspuu,“ paljastab raamatu autor.

Raamatu pealkiri võib anda inimestele mulje, justkui oleks sealsete kaante vahel ainult naljakad seigad, kuid reaalses elus juhtub kahjuks ka dramaatilisemaid asju, nii on ka Margiti teoses. „Lisaks naljakatele olukordadele on raamatus palju ka dramaatilisi situatsioone. Meenutatakse, kuidas on kuulirahe all surmasuus oldud, autoavarii üle elatud, tormivangi jäädud jne. Mihkel Kärmas meenutab näiteks, kuidas intervjueeritav varahommikusel tunnil tuli talle intervjuud andma aluspükste väel ja püstoliga sihtides. Mati Talvik räägib, kuidas ja miks neid operaatoriga võttel kirvega ähvardati. Aarne Rannamäe meenutab, kuidas hambutu vanamees teda Afganistanis tänaval jälitama hakkas ja üritas kobrat kättemaksuks krae vahele torgata,“ paljastab autor värvikamaid seike.

Kindlasti ei ole kajastamata jäänud ka seik, kuidas Ivar Vigla otsesaates põlema süttis, kuidas Anne Veskil tuli laulda stuudiopõranda külge kinninaelutatud kingades. Nõnda värvikate lugude seast on kindlasti raske oma lemmikut välja valida, nõnda on ka Margitiga, talle meeldivad kõik lood! „Näiteks Anu Välba lugu, kuidas ta 1,5 tundi alasti eetris oli, Reet Linna kirjeldab, kuidas ta karmi alkoholikeelu ajal soomlastega restoranis Värska pudelist valget viina jõi jne. Mul ei olegi ausalt ühte kindlat lemmiklugu, ma nautisin neid kõiki kirjutades, need on räägitud väga mahlakalt ja mõnuga ja samasuguse feelingu saab ka lugedes,“ leiab ta.

„Inimesed räägivad raamatus väga ausalt ka natuke piinlikest olukordadest, näiteks meenutab Ruth Alaküla ühte väga värvikat Ameerika komandeeringut 1990ndate lõpus, kus õnnetu juhuse läbi purunesid lennukis võteteks vajalikud akulambid ja selleks, et üldse tööd saaks teha, tuli kogu olemasoleva komandeeringuraha eest osta uus lamp, mis aga tähendas, et tele võttegrupil polnud söögirahaks enam sentigi ja nälg oli majas,“ paljastab Margit. Siinkohal toob ta otse raamatust näite: „Läksime koos lavastaja Peeter Jalaka näitetrupi ja setu laulunaistega salvestama nende esinemist New Yorgi kuulsas La Mama teatris, kus on oma karjääri alustanud näiteks Robert De Niro ja Al Pacino. See oli vaene aeg, päevarahasid eriti ei olnud, olime kogu oma raha kulutanud uue akulambi ostmise peale. Meie operaator Felix Grossmann pidi koos teatritrupi meestega, kelle seas olid ka Ivo Uukkivi ja Guido Kangur, La Mama teatris põrandal mattidel magama. Ja seal olid rotid! Guido Kanguril olid Eestist kaasas suured Kalevi ja Linda šokolaadid ja rotid närisid need šokolaadid ära, aga kuna meil oli niisugune nälg ja raha ka ei olnud, siis me sõime rottidest järelejäänud šokolaadid ära,“ räägib Ruth Alaküla raamatus „Telestaaride uskumatud juhtumised.“

Margiti eesmärk oli oma raamatuga inimestele näidata, kui värvikas ning huvitav on elu kaadri taga ning kui suurel määral juhtub seal töötavate inimestega üllatavaid asju. „Minu käest on mitmed lugejad küsinud, et pole võimalik, et need lood on päriselt juhtunud. Ma võin kinnitada, et tõepoolest on, nii uskumatu kui see ka ei tundu. See, et raamatut lugedes ka palju nalja saab, on lisaboonus,“ räägib naine Buduaarile.

Buduaar.ee

[gallery ids="1946320"]