Seagrippi surnud poiss võis põdeda ka muid haigusi

Seagrippi surnud poiss võis põdeda ka muid haigusi

Terviseinspektsiooni juht Tiiu Aro rääkis Kuku raadio saates “Ärataja”, et seagripi tagajärjel surnud poisil võis ka muid haigusi olla.  Eelmisel reedel tõusis 13-aastasel Harjumaa poisil kõrge palavik ning laupäeval muutus lapse seisund veel halvemaks. Talle kutsuti kiirabi ning tehti palavikku alandavat ravi. Sellest polnud aga abi ja poisi seisund muutus halvemaks ning kiirabi toimetas ta pühapäeval haiglasse.    

Terviseinspektsiooni juht Tiiu Aro rääkis Kuku raadio saates “Ärataja”, et seagripi tagajärjel surnud poisil võis ka muid haigusi olla. 

Eelmisel reedel tõusis 13-aastasel Harjumaa poisil kõrge palavik ning laupäeval muutus lapse seisund veel halvemaks. Talle kutsuti kiirabi ning tehti palavikku alandavat ravi. Sellest polnud aga abi ja poisi seisund muutus halvemaks ning kiirabi toimetas ta pühapäeval haiglasse. Tallinna lastehaigla intensiivraviosakonda jõudes oli poisi seisund juba väga raske. Aktuaalse Kaamera andmetel ei põdenud ta kroonilisi haigusi, küll oli tal väidetavalt bakteriaalne kopsupõletik ning ta köhis verd. Jalgpalli palavalt armastanud laps suri esmaspäeval gripi tüsistustesse. Millesse täpsemalt ja millise haiguse sümptom verine köha oli, on veel selgitamisel. 

Sotsiaalministeerumi terviseala asekantsler Ivi Normet räägib Aktuaalsele Kaamerale: “Inimesed peaksid endale teadvustama, et gripp on üldse raske haigus ning igal talvel on liikvel selle haiguse erinevad tüved.” Eriti ohustatud on kuni 15-aastased teismelised, kuna noored on tundlikumad ja põevad ülemiste hingamisteede haigusi raskemalt läbi, kui seda teevad vanemad inimesed.

 

Buduaar.ee