Türgist leiti Noa laev? Pildid ja video!

43 kommentaari
Türgist leiti Noa laev? Pildid ja video!

Türgi ja Hiina arheoloogid usuvad, et leidsid Piiblilugudest läbi käinud Noa laeva, kirjutab The Sun. Grupp Türgi ja Hiina kristlikke arheolooge usuvad, et leidsid Türgist Ararati mäelt 4000 meetri kõrguselt Noa laeva. Esmased uuringud näitasid, et puidust laev on 4800 aastat vana ja mahub ajavahemikku, mil Piibli järgi Noa ehitas suure laeva ning päästis sellega inimkonna ja loomad uputusest. “Me ei ole 100% kindlad, et tegu on Noa laevaga, aga usume 99%, et see nii on,” sõnab Yeung Wing-Cheung uurimisrühmast.  

Türgi ja Hiina arheoloogid usuvad, et leidsid Piiblilugudest läbi käinud Noa laeva, kirjutab The Sun.

Grupp Türgi ja Hiina kristlikke arheolooge usuvad, et leidsid Türgist Ararati mäelt 4000 meetri kõrguselt Noa laeva. Esmased uuringud näitasid, et puidust laev on 4800 aastat vana ja mahub ajavahemikku, mil Piibli järgi Noa ehitas suure laeva ning päästis sellega inimkonna ja loomad uputusest. “Me ei ole 100% kindlad, et tegu on Noa laevaga, aga usume 99%, et see nii on,” sõnab Yeung Wing-Cheung uurimisrühmast.

Leitud puidustruktuur koosneb mitmest osast ning sisaldab latreid, kus tõenäoliselt hoiti loomi. Isegi põhk on säilinud. Laevast ja selle ümbrusest inimjäänuseid pole leitud.

Arheoloogide sõnul on pole Ararati mäel kunagi 3500 meetris kõrgemal inimasustust olnud.

Piibli  järgi hävitas Jumal patuse inimkonna. Ainult Noale andis ta märku ning käskis ehitada suure laeva, kuhu mahuks igast loomaliigist kaks erisugu isendit. Kui suur uputus tuli ning vesi taanduma hakkas, maandus laev mäe otsas. Paljude arvates võib see mägi olla just Ararati mägi.

Vaata pilte siit ning videot siit!

Buduaar.ee