Uskumatu! Laps jäi hauakivi alla

Uskumatu! Laps jäi hauakivi alla

4-aastane Karl käis koos ema ja vanatädiga sugulaste haudu korrastamas, kui ta jalgapidi hauakivi alla kinni jäi, kirjutab Õhtuleht. Veider, aga õnnelik õnnetus juhtus eelmisel laupäeval Saaremaal Valjala surnuaial, kui otsustati minna sugulaste haudasid korrastama. Karli ema ja vanatädi korrastasid parasjagu haudu ning hetkeks kadus väike Karl neil silmist, kui juba oli õnnetus karjas. 4-aastane Karl trampis haudade peal ning üritas hauakivi peale ronida, kui sada kilo kaaluv hauakivi talle peale prantsatas. 
 

4-aastane Karl käis koos ema ja vanatädiga sugulaste haudu korrastamas, kui ta jalgapidi hauakivi alla kinni jäi, kirjutab Õhtuleht.

Veider, aga õnnelik õnnetus juhtus eelmisel laupäeval Saaremaal Valjala surnuaial, kui otsustati minna sugulaste haudasid korrastama. Karli ema ja vanatädi korrastasid parasjagu haudu ning hetkeks kadus väike Karl neil silmist, kui juba oli õnnetus karjas. 4-aastane Karl trampis haudade peal ning üritas hauakivi peale ronida, kui sada kilo kaaluv hauakivi talle peale prantsatas. 

“Täiesti hämmastav, et poiss oli hauakivi all suurtes valudes, aga ei nutnud ega karjunud. Üritasime hauakivi Karli jalalt üles tõsta, kuid meie jaks selle peale ei hakanud. Õnneks jooksis meile appi üks noormees, kelle abiga saime poisi hauakivi alt kätte,” räägib vanatädi Leisi.

Karl toimetati helikopteriga Tallinnasse ning narkoosi all pandi tal jalg kipsi. Praegu tunneb ta end juba paremini ning luumurrud ei peaks talle tulevikus tüsistusi kaasa tooma.

Kalmistuvaht Liivi Kuusik ei mõista, kuidas sai nii väike poiss sellise raskuse endale peale tõmmata. “Endalgi on raske seda liigutada, aga ju ta pidi seal peal siiski olema, et nii juhtus. Ühe inimesega seda hauakivi paika ei pane, isegi kahe inimesega on üsna raske,” nendib Liivi ning lisab, et ennemgi on probleeme tekitanud igavlevad jõnglased, kes trambivad haudade peal ja turnivad hauakivide peal. 

Ei tea, kas see oli ärritunud surnu temp, kellele ei meeldinud, et Karl tema haua peal trambib, või tõesti oli poisil nii palju jaksu, et sajakilone kivimürakas ümber lükata? 

 

Mirjam Simmer
Buduaar.ee toimetaja