KRISTJAN JÄRVI SOOVITAB: muusikapalad, mis sobivad nii autosõidu kui õhtusöögi taustaks

Buduaari ajakiri

Järvid
Kristjan, Neeme ja Paavo Järvi / Foto: Kaupo Kikkas

Käesoleval aastal tähistavad Järvide dünastia tunnustatud muusikud – Neeme Järvi ja pojad Kristjan ning Paavo Järvi juubeleid. Soovides juunikuus 50-aastaseks saavale Kristjan Järvile ja samuti juunis 85. sünnipäeva tähistavale Neeme Järvile õnne, palusime sünnipäevalastelt muusikasoovitusi.

Sõna on Kristjan Järvil.

Loodushelidest, mis kõlavad kõige rohkem muusikana, meeldivad meile isaga sarnased asjad: ookean ja Aurora virmalised. Ka Pärnu-Kirbu, vaikus, klassika, Mozart ja ilu ning kunst igas kujundis. Isale ikka kõige rohkem Mozart (muigab).

Suvi toob endaga kaasa palju erinevaid muusikafestivale. Meie soovitame minna ja oleme ise kõik Pärnu Festivalil ning anname enda orkestritega kontserte. Mängime oma lemmikloomingut. Ise helilooja olles tundub oma muusika olevat kõige lähemal. Luban, et viin teid Põhjala metsadest Amazoni vetesse.

Otsime kõik ju elust midagi enamat ja sellepärast kujundan oma tuleva muusikalise rännaku selliselt, et see oleks ootamatu ja unustamatu. Ma ei nimeta seda isegi kontserdiks, vaid pigem on see kaheks tunniks teise dimensiooni sisenemine, kus vabaneme oma meelte vangist ja andume momendile.

Minu isa, Neeme järvi pikast karjäärist saab aimu tema kontserdil, mis on tema lemmiklugudest kokku pandud programm. Klassikaline Mozart ja teised teosed, mis annavad unikaalse ülevaate.

Kaasaaegsest muusikast soovitan kuulata minu „Spring Aurora“ playlisti Spotyfis.

Kui tahate põgeneda teise dimensiooni, soovitan kuulata minu „nEscapes“ playlisti, samuti Spotifys.

Pikkadel lennureisidel meeldib mulle kuulata sarja „Babülon Berliin“ taustamuusikat, Spotifyst leiab selle nime alt Babylon Berlin (music from the original TV series).

Autosõidu taustaks naudin ansambli Parcels samanimelist albumit.

Kui sõbrad tulevad külla, siis õhtusöögi taustaks võib mängida näiteks Robot Kochi album „The Next Billion Years“.