12 MEIGI- JA NAHAHOOLDUSTRENDI: ole kursis uusimate suundadega

Buduaari ajakiri

Krista Kiin

Illustratiivne pilt
Illustratiivne pilt — FOTO: 123RF.COM

Kuigi meigitrendid muutuvad kiiresti, ei tohiks neil end survestada lasta. Samad suundumused liiguvad tsüklina ja naasevad varem, kui arvatagi võiks. Võib-olla oledki juba moe laineharjal, ilma et oleks veel õieti arugi saanud?

Tõsi küll, iga kord, kui unustatud vana taas päevakorda trügib, siis seda muudetakse ja arendatakse ehk ükski trend ei ole kunagi päris sama, mis eelmistel kordadel. Näiteks 2023. aastal on meigikoostised kergemad, kuid sama tõhusad; sädelused läigivad eredamalt ilma liigse särata; klassika – must lainer ja ripsmetušš – jäävad ikka päevakorda, kuid muutuvad ülimalt tindiseks.

Meigitu pale ja hoolitsetud nahk.

No-makeup ja vaevumärgatav jumestus olid juba eelmise aasta moe- ja iluvaldkonna nähtuseks. Nii Vogue kui Glamour ennustavad, et trend võtab aina enam maad ka 2023. aastal. Malli võetakse 1990ndate puhastest ja minimalistlikest look’idest, samal ajal kui hittsarja „Euphoria“ värvikas, viimistletud ja dekoratiivne stiil tõrjutakse tahaplaanile. Luba oma nahal hingata! Nägu ei kaeta tugeva mati meigikihiga, vaid hooldatakse kerge käe ning toonitud seerumite, päeva- ja päikesekreemidega. Osad brändid on välja tulnud sulgkergete koostistega, mis ühendavad nahahoolduse ja dekoratiivkosmeetika. Hoolitsetud ja loomulik nahk on ilus tugeva jumestusetagi. Sealjuures ei saavutata no-makeup muljet enam meigi, vaid pigem nahahooldusega. Selle jaoks on lisaks tõhusatele toodetele ka koduseks hoolduseks mõeldud nutiseadmeid. Professionaalide, näiteks kosmeetikute ja dermatoloogide nõuanded, on varasemast veelgi enam hinnas.

Illustratiivne pilt
Illustratiivne pilt — FOTO: 123RF.COM

Lühemad küüned ja kiharad.

Geellakk ja küünekaunistused on viimastel aastatel olnud tõeliselt menukad. Pinterest pakub ometigi, et pikkade küütlevate küünte hiilgeajad on möödas. Sel aastal eelistatakse vaoshoitud prantsuse maniküüriga lühemaid küüsi. Õhem ja lühem kehtib ka juuste kohta. Kihiline bob-soeng, mida algselt kutsuti poisipeaks ning otsatukk on aasta kuumimad lõikused. Pinteresti piiludes näib juukseaastast tulevat kirev. Julgemad värvivad juukseid nüüd kahes värvitoonis, kombineerides loomulikke toone erksamate värvidega nagu roosa, lilla või sinine. Pinteresti trendiülevaate järgi on tõusuteel otsingusõnad „sinised ja mustad punutised“, „roosad ja lavendlikarva juuksed“ ning „mitmetooniline juuksevärv“.

Ole grunge, nagu aastal 1995.

Juba mullu sai näha laulja Avril Lavigne’i tumeda silmameigi trendi. Nüüd on Glamouri sõnul uueks eeskujuks saanud Netflix’i sarja Wednesday Addams (Jenna Ortega) tegelaskuju, kelle stiili kannavad edasi arvukad Tiktoki videod. Tugev lainerijoon ja tume lauvärv loovad salapärase üldmulje. Võid lisada ripsmepiirile hõbedase avangardse joone. Esile kerkib ka „määrdunud“ ja laiali läinud must silmameik, nagu 1990ndatel oli omane Kate Mossile või Courtney Love’ile. Stiilseim suitsusilm sünnib silmapliiatsiga, mida tasub hajutada meigisvammi abil. Võtmesõnaks on siin ebatäiuslikkus ja täpsus pole tähtis – elagu grunge ja veidrused! Kuid tähelepanu, kogu seda neurootilisust tasakaalustab kerge meik või selle puudumine! On ju 1990ndate toores ilu toonudki meid värske naha juurde!

Tume silmameik
Tume silmameik — FOTO: 123RF.COM

Kitsad ja kahvatud kulmud.

Viimaste aastate tohutu trend on kohevad ja ülespool harjatud kulmukarvad. Nüüd on Vogue märganud naasmist õhukeste ja silmapaistmatute kulmude juurde. Catwalk’idel on nähtud modelle, kelle kulmud on blondiks pleegitatud või täiesti ära raseeritud. Seegi look muutub üha vähem šokeerivaks ja üha enam normaalseks. Kes ei söanda kulme täiesti plaatinaks värvida, võib kaaluda nende toonimist paar tooni heledamaks, või kasutagu heledamat tooni kulmugeeli. Jagub staarmeikareid, kes ennustavad koguni üliõhukeste, tugevalt kitkutud kulmude tagasitulekut.

Illustratiivne pilt
Illustratiivne pilt — FOTO: 123RF.COM

Vinüülhuuled.

Kuigi meigivaba pale on üks 2023. aasta trendidest, kohtab nii Vogue’i kui Glamour’i lehekülgedel ka säravat ja sädelevat jumestust. Viimaste aastate mattide suude vahel oleme valguse helki juba näinud, kuid peagi muutub peegeldus pimestavaks. Kujuta ette vinüülplaadi tumedalt sädelevat pinda! Just selline on aasta huulemood. Moschino ja Miu Miu on moelavadel näidanud läikivaid punaseid huuli, mis mõjusid üliluksuslikult. See sära tundub peaaegu nagu lateks! Meigikunstnikud lubavad loobuda tugeva pliiatsijoonega ääristatud huultest, millele on viimase kihina kantud läbipaistvat läiget. Ka huuleläiked on pildist kadunud. Näeme tõeliselt julgeid, läbipaistmatuid punaseid, lillasid, oranže, isegi pruune ja halle, mis hakkavad silma suisa kosmosest vaadates.

Rikkalik ripsmetušš.

Tuši ripsmetele kandmises ei ole mõistagi midagi uut, kuid sellel võib olla värske mõju. Uusimad koostised ja ripsmeharjad annavad samaväärse tulemuse kui kunstripsmed. Kasuta ripsmetušši julgelt nii ülemistel kui alumistel ripsmetel ja võid lisada mitu kihti. Parema efekti saavutamiseks kooluta kõigepealt ripsmed.

Ekstsentrilised aktsendid.

Neoontoonide vikerkaar laugudel, põskedel keerlemas kuumroosa põsepuna, elektrioranžid silmad ja sidrunkollane huulepulk. „Viva Magenta“ on aasta ametlik värv ja dopamine glam trend – erksad värvipursked – jäävad püsima. Värvimosaiigi loomine ja kandja kõige lemmikumate näoosade rõhutamine ei lähe kunagi moest. Lisaks pole selleks valet viisi. Mida säravam palett, seda parem. Silmameik on nüüd palju värvilisem, ja seda niipea taandumas ei nähta.

Hüperkuma.

Nii sillerdav, et see tundub lausa ingellik – siin on sära, mida me 2023. aastast otsime! Alturzarra, Proenza Schouleri ja Victoria Beckhami modellid näitasid, et õige highlighter’i ja strateegilise paigutusega on võimalik nahk praktiliselt peeglitaoliseks muuta. See on peaaegu nagu no-makeup meik, kuid suvise säraga. Kosmeetikakeemikud pakuvad meile hübriidtooteid (nahahooldus+jumestus ühes), kergeid tekstuure ja poolläbipaistvaid lõppviimistlusi. Pronksjad päikesepuudrid astuvad sammu tagasi, nüüd on kasteselt niiskete efektide, holograafilise kuma ja mõjukate highlighter’ite aeg. Liigset sära pole olemas!

Nahahooldusreegliks „Vähem on rohkem!“

Korea nahahooldusrituaali 13-sammuline programm areneb veelgi edasi – nüüd investeerime minimalistlikku nahahooldusesse, mis sisaldab vaid mõnda vajalikku sammu tavapärases ilurutiinis. Väljendeid, nagu naha minimalism, minimalistlik nahahooldus ja skip-care, on kuulda üha sagedamini. Aastal 2023 tähendab efektiivsus, nahahooldus ja jumestus üht ja sama, seega panusta multifunktsionaalsetesse toodetesse, mida tasub hoolikalt valida. Nahahooldustooted peaksid olema kohandatud just sinu naha ja nahahoolduse eesmärkidega, mis tähendab, et nahahooldus muutub veelgi personaalsemaks.

Kaitsev nahahooldus 2.0.

Pärast koroonapandeemiat näeme kõike, mis puudutab kaitsmist, teistmoodi. Kaitsev nahahooldus ei ole enam pelgalt päikesekaitsekreemi UV-filter, vaid praegusaja nahahooldustooted sisaldavad ka kaitset mobiiltelefonidest, „tahvlitest“ ja arvutitest kiirguva HEV-valguse (High-Energy Visible Light) ning õhusaaste eest.

Ühtlasi tasub naha tervist ja heaolu kaitsta ka seestpoolt, toetades naha mikrobioomi trendikate fermenteeritud koostisainete abil. Kosmeetikaturule on järjest enam ilmunud tooteid, mis sisaldavad bakterite elutegevuse käigus tekkivaid ühendeid ning aitavad saada puhast, siledat ja tervet nahka, vähendades tundlikkust, punetust ja põletikku nahal. Naha hoidmine on nüüd olulisem kui kunagi varem. Investeeri koostisainetesse, mis tugevdavad naha kaitsekihti ja ära vali nahahooldustooteid ainult nahatüübi ja -seisundi, vaid ka kliima järgi, milles elad, et saaksid oma nahale optimaalselt kohandatud rutiini! Terviklik lähenemine on suund, mille kohaselt me ei hoolitse ainult oma naha, vaid samal ajal ka keha ja vaimu eest, sest need on omavahel seotud.

Koostisosade tasakaal.

Jälgi oma ilutoodete koostisosi nii tõhususe kui ka keskkonna seisukohalt! Jätkusuutlikkuse vaatenurgast võiks eelistada pigem koostisosi, mis on valmistatud laboris loodusliku koostisosa eeskujul. Loodusressursid vähenevad, ja nii on näiteks parfüümimaailmas trendiks, et üht või teist lõhnaainet ei destilleerita enam välja ehtsatest õitest, vaid luuakse tänapäevaste keemiaalaste teadmiste abil. Nii ei ole tulemuseks looduslik, küll aga loodussõbralik ja jätkusuutlik parfüüm.

Tõhusad shot’id ja ampsud.

Ampullid, kapslid ja ampsud on praegu absoluutselt trendikaim viis pakkuda nahale ekstra boost’i andev kuur. Üheannuselisi „sutsakaid“ on lihtne kasutada ja need sisaldavad suures kontsentratsioonis toimeaineid. Mugavate ühekordsete dooside näol saab nahk alati kindla ja mõõdetud koguse üht või teist aktiivainet, olgu selleks C-vitamiin, retinool või keramiid.