Reklaam sulgub sekundi pärast

6 aastat hiljem taas laval: rahvusvaheliselt nime teinud Jo Nurm naaseb moenädalale

Jo Nurm looming
Jo Nurm looming — FOTO: Jo Nurm

2015. aastal Hõbenõela auhinna võitnud Jo Nurm on erakordselt isikupärase, futuristliku ja maagilise käekirjaga moedisainer, kes naaseb Tallinn Fashion Weeki moelavale oma värske loominguga.

“Soovin oma loominguga kandjale jätta avatud akna, kus esemed resoneeruvad iga inimesega isiklikul tasandil. Kui olen valinud rõivaste meediumi, siis ma ei soovi sinna ümber kontseptsiooni ehitada. Riided räägivad ise lugu, kollektsioon on tunnetuslik,” sõnab disainer Jo Nurm, et kollektsiooni on raske sõnadesse panna. “Tunne on tugevam kui sõnad.”

Jo Nurm taaselustas Tallinn Fashion Weeki raames esitleteva loominguga sama joone, mis oli tema kõige esimeses kollektsioonis aastatel 2012 ja 2013. “Seda saatis samasugune voolujoonelisus, põhimõtted ja detailid,” räägib moelooja. “Vahel tuleb elu vahele, kulged oma teekonnal, otsid ja avastad ning nüüd, 10 aastat hiljem jõudsin tagasi selleni, kuhu ma hästi intuitiivselt kunagi kukkusin. Tunnen, et ma ei oska mida paremat maailmale anda kui see.” Disainer usub, et kõige väärtuslikum on anda maailmale midagi, mis läbi loomise ja tegude annaks inimestele rõõmu. Just läbi selle joone, lõike ja meediumi tunneb Nurm, et annab maailmale kõige rohkem.

Kollektsioonis kasutab Jo Nurm mullakarva musta ja liivatooni pruuni - need kaks on tema jaoks maalähedased värvid. Rõivaid kaunistavad tikandid on inspireeritud koopamaalingutest, olles tagasivaade minevikku. “Kõik on kokku pandud modernses võtmes - luues mõtlen just tänapäevasele naisele ning vaatan kaugemale klassikast.”

Viimati näitas Jo Nurm oma rõivaid 2018. aastal Pariisi moenädalal, aga oma loomingut on esitletud ka Kiievis ning Tallinn Fashion Weekil. Kuni 2018. aastani pidas Jo Nurm Pariisis oma stuudiot ja näitas ka seal regulaarset oma loomingut. Müüsin rõivaid üle maailma, aga Eestis näitasin kollektsioone kord kahe aasta jooksul. “Hõbenõela võidust on saanud juba 10 aastat! Tunnen, et alles nüüd inimesed ehk julgevad neid rõivaid kanda ja nad on mu loominguks valmis,” lisab Jo Nurm, et sisetunne kannustas teda pärast kuueaastast pausi taas looma hakkama.

Jo Nurm tööhoos
Jo Nurm tööhoos — FOTO: Jo Nurm

Tema perspektiivi muutis ka sel aastal saadud ADHD diagnoos. “ADHD diagnoos on minu jaoks saanud märgiks uuele algusele ning võimaluseks leida endas jõudu, loovust ja isikupära. See ei olnud mitte koormaks, vaid pigem võimalus leida endas jõudu ja olla enda vastu lahke, olles avatud uuele õppimisele ja kasvule. Lubada endal olla tugev, ainulaadne ning julgeda astuda uusi samme eneseavastamise teel.”

Jo Nurme kollektsiooni näeb kevadise Tallinn Fashion Weeki laval reedel, 19. aprillil. Uksed Kalev spaas toimuvale moeetendusele avatakse kell 17.30. Piletid moeetendusele saadaval Fientas: https://fienta.com/et/tallinn-fashion-week-85022.