Reklaam sulgub sekundi pärast

Üksinda reisile? 7 soovitust, kuidas selleks valmistuda

Sisuturundus

reisile
Üksinda reisile — FOTO: Depositphotos.com

Inimesed, kes on elus varem üksinda reisinud, teavad hästi, kui seiklusrohke ja inimesena arendav kogemus see on. Kuid selleks, et see kogemus oleks positiivne ja saaksid reisi päriselt ka nautida, on tähtis targalt valmistuda.
Vaatame üle seitse soovitust, mis aitavad sul ennetada võimalikke reisil esinevaid tõrkeid juba enne nende tekkimist ning nautida kohalikku ilma, inimesi ja kultuuri murevabamalt.

1. Ära planeeri graafikut täis

Kuigi on hea omada üldist reisiplaani ning nimekirja erinevatest vaatamisväärsustest ja põnevatest kohtadest, mida kindlasti näha soovid, on siiski hea jätta päevakavasse ruumi ka spontaanseteks seiklusteks. Kunagi ei või teada, milline festival või muu äge üritus täpselt samal ajal toimub, kui sina parasjagu selles linnas oled.

Ja kokkuvõttes lähed sa ju ikkagi puhkama, mitte päikesetõusust öötundideni igat monumenti pildistama. Võta aeg maha ja kulge mõnusas tempos.

2. Jaga lähedastega oma reisiplaane ja asukohta

Tõsi – sa ei lähe üksinda reisile selleks, et igast oma käigust kellelegi teada anda, kuid alati on mõistlikum mõelda mõned sammud ette ja turvalisuse kaalutlustel kellegagi kodumaalt ikkagi kontaktis olla.

Seega jaga pere või sõpradega juba enne reisile minemist oma marsruuti, plaane ja ka ööbimispaikade infot, et neil oleks ülevaade sinu käikudest ja saaksid vajadusel sulle efektiivsemalt abiks olla. Lisaks võid saata neile regulaarselt sõnumeid või aktiveerida mõne asukoha jagamise rakenduse, kus nad saavad ise sinu liikumistel silma peal hoida.

3. Kindlasti osta reisikindlustus

Reisikindlustus ei ole kulu – see on investeering. Investeering oma tervisesse, asjadesse ja meelerahusse. Ja eriti olulised on need siis, kui reisid üksinda.

Mõtle hoolikalt läbi oma sihtkoha omadused ja tegevuskava, mida seal teha plaanid. Sõltuvalt sellest, kas tegu on rahuliku linnapuhkusega või soovid ka ekstreemsemate tegevustega oma päevi sisustada, tasub valida sobivad kindlustuskaitsed.

4. Pane reisieelarve eelnevalt paika

Kui sa oled juba oma sihtkohta jõudnud ja selle lummusest pimestunud, võib olla küllaltki lihtne haarata kinni igast võimalusest, festivalist, ägedast riideesemest või muust suveniirist, samal ajal unustades oma rahakoti võimalused.

Kui aga paned juba enne reisi paika kindlad eelarvepiirid, aitab see vältida emotsioonioste ja muid ebavajalikke kulutusi. Kui siiski soovid rohkem paindlikkust ja rahalisi vahendeid, siis võid kaaluda ka reisi- või väikelaenu võtmist. Sõltuvalt teenusepakkujast saad laenusumma tagasi maksta lausa kuni 5 aasta jooksul, tänu millele on laenusumma tagasimaksed madalad.

5. Paki nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik

Olgem ausad – millal sa käisid viimati reisil niimoodi, et ei ostnud sealt ühtegi uut särki, kleiti või püksipaari? Tõenäoliselt mitte kunagi, sest alati leidub vähemalt üks või lausa mitukümmend asja, mida sooviksid endaga koju kaasa võtta.

Kuigi sõltuvalt sihtkohast ja reisi kestusest võib olla tunne, et peaks justkui mitu kohvritäit riideid kaasa võtma, on ikkagi mõistlik lähtuda põhimõttest „nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik“. Nii ei ole reisikotid üle määra rasked ning lisaks jääb sul ruumi, et osta mõnest kohalikust poest heade hindadega riideid juurde.

6. Salvesta sihtkohtade kaardid oma telefoni

Sõltuvalt reisisihtkohast võib olla sealne internetilevi piiratud või puududa see hotellist väljaspool sootuks. Seetõttu on mõistlik teha mõnes kaardirakenduses, nagu nt Google Maps, enne reisile minemist tähtsamatest asukohtadest kuvatõmmised, et pääseksid telefoni galerii kaudu kaartidele ligi ka siis, kui internetiühendus peaks puuduma.

7. Paiguta hädavajalikud asjad erinevatesse kohtadesse 

Nagu soovitatakse investoritel oma riske hajutada ja mitmesse tootesse raha paigutada, oleks hea ka reisile minnes oma väärtesemeid ja raha mitmes “taskus” hoida.

Tee enne reisi igaks juhuks koopia oma dokumentidest ning paiguta ka oma sularaha ja kaardid, hügieenitarbed ja riided erinevatesse taskutesse või kohvritesse, et saaksid turvaliselt reisi lõpule viia, isegi kui mõni kohver läheb kaduma või saab keegi pahatahtlik oma sõrmed sinu asjadele taha.

Boonusnipp

Kui reisi planeerides või juba sihtkohta jõudes tundub midagi liiga halb või vastupidiselt hoopiski liiga hea, et tõsi olla, siis tõenäoliselt nii ongi. Usalda oma sisetunnet ja kui midagi tundubki kahtlane, siis vali alati turvalisem tee. Parem karta kui kahetseda.

Pane need soovitused endale kõrva taha ja naudi igat reisipäeva täiel rinnal!