Reklaam sulgub sekundi pärast

Ilu ja Mood

toob sinuni Stockmann

Alexanderlingi uus kollektsioon viib vaatajad välja mugavustsoonist

Buduaar

Tallinn Fashion Week
Tallinn Fashion Week — FOTO: Kalle Veesaar

Tuntud kodumaise käsitöö ja rätsepakunsti edendaja Alexanderling astub taas Tallinn Fashion Weeki lavale, et tutvustada oma uusimat sügis-talvist kollektsiooni “Sügisromantika”. Moekunstnik Anu Ling viib meid sel korral rõivaste maailma, mis ei luba vaatajal jääda mugavustsooni.

Kollektsioon ulatub piinliku täpsusega geomeetrilise mustriga plisseeritud kleitidest kuni luksuslike satiinmustade jakkideni. Need rõivad ei jäta kedagi ükskõikseks – nad provotseerivad meie mõtteid ja tundeid ning sunnivad nägema rohkemat kui lihtsalt kangast ja õmblusi.

Kunstnik on valinud kollektsiooni jaoks erinevaid kangaid, mis lisavad rõivastele polaarsust ja mitmekülgsust. Tviid, õrn pits, metallist niidistikuga brokaat saavad osaks sellest ainulaadsest loomingust. Värvigamma varieerub sügavast mustast kuni elava rohelise ja pastelse beežini.

Kollektsiooni üks uuenduslikumaid aspekte on ülerõivaste alt välja kiikavad pesu detailid. Monokroomsete rõivaste all saab näha väljajoonistunud pitskanga detaile, mis loovad unikaalse ja luksusliku tunde. Anu Ling, kollektsiooni looja, sõnab: "Talvel keskendume tihti sellele, mida näeme pealmistes kihtides. Siiski on see, mis on otse meie naha vastas, sama tähtis. Näiteks võib must kampsun peita enda all pitsiga palistatud pesu, mis lisab kandjale enesekindlust ja varjatud elegantsi."

Alexanderlingi kollektsioon kutsub vaatajaid kaasa mõtlema, millised tuleviku arengud meid ümbritsevad ning kuidas saame nendes muutustes aktiivselt osaleda.

Kolmapäeval, 18. oktoobril kell 20.30 Tallinn Fashion Weekil esitletav kollektsioon kannab endas kogu Alexanderlingi käsitöö ja rätsepakunsti väärtust, mida viljeletakse juba aastast 2016. 

Tallinn Fashion Week
Tallinn Fashion Week — FOTO: Kalle Veesaar

Ilu ja Mood

toob sinuni Stockmann