Avastades modellimaailma

Nimi: Kati Viikmaa
Vanus: 16
Agentuur: Mj-models
Mõõdud:  84/63/90 ja 174.5cm pikk
Saavutus: Jaapanis ilmunud Vougue’i Beauty kaanemodell

Mari Ojasaar

mari@buduaar.ee

Nimi: Kati Viikmaa
Vanus: 16
Agentuur: Mj-models
Mõõdud:  84/63/90 ja 174.5cm pikk
Saavutus: Jaapanis ilmunud Vougue’i Beauty kaanemodell
 

TÖÖ
Mis sind üllatas modellimaailma avastades?
Et see ei olegi selline lust ja lillepidu nagu ma varem arvasin. Tööpäevad on väga kurnavad; ja suht tihti ärritab inimeste teadmatus ja arvamus, et modellindus on nii lihtne.

Jaburaim asi, mida oled modelli suust kuulnud?
Appi, neid on olnud nii palju. Eks ma isegi ütlen suht tihti asju, mis on väga jaburad. Inglismaal olles tuli meil sõbrannaga lihtne ja loogiline vastus, kui mingi modell ütleb midagi jaburat: „ One word: Model!“

Milline töökogemus on sulle eriti meeldiva mälestuse jätnud?
Kõige meeldivamad töökogemused seostuvad hea tiimiga. Kui on hea tiim, kellega saab vabalt rääkida, tööd teha ja nalja visata, siis on lihtsalt super!

Äpardus sinu töös, millele mõeldes siiani puna põskedele tuleb?
Kui ma Tais ühel castingul kirjutasin, et olen 15, kuigi hetkel olin 13. Pärast ma sain selle töö. Keegi küsis mu käest, et kui vana ma olen ja ma vastasin 13. Kõik olid siis  üllatunud näoga ja ütlesid: ”Aga me kuulsime, et sa oled 15?”  Leidsin neile vabanduse, et mu sõbranna täitis mu ankeeti ja ta arvas, et olen 15. Väga häbi oli, et valetasin.

Mis on see, mis sulle modellielus ei meeldi?
Et meisse ei suhtuta tõsiselt ja vahel on tööl olles ka selline tunne, et oled nagu riidepuu  – ole vait ja tee tööd. No päris nii hull see ka ei ole, aga põhimõte on küll selline.

Kas vastab tõele müüt, et modellid ei söö suurt midagi ja paljud vaevlevad anoreksia küüsis?
See on täiesti vale. Välismaal olles käin ma alati sõpradega kusagil kiirtoidu söögikohas söömas. Muidugi on selliseid tüdrukuid, kes hoiavad oma figuuri, söövad tervislikult ja see on täiesti okei. Ma olen ühe korra kokkupuutunud tüdrukuga, kellel oli anoreksia. See oli kohutav. Ta oli mu toakaaslane Lõuna-Koreas  ja ta oli ka natuke hull. Elas nädal aega minuga ühes toas ja selle aja jooksul õnnestus tal pooled modellid ära hirmutada. Asi lõppes sellega, et agentuur viis ta haiglasse ning seejärel saatis ta koju.

ILU:
Kuidas oma naha eest hoolitsed?
Alati pärast dušši all käimist kasutan ihupiima või beebiõli. Näonahka tuleb kindlasti iga päev puhastada ja kreemitada ja make-up ilusti kõik päeva lõpus maha võtta!

Milliseid nippe oled meigikunstnikelt ja juuksuritelt saanud?
Eks ma kõrvalt õpin, kuidas endale korralikult make-up’i teha jne. Üks juuksur õpetas mulle, kuidas liimi juustest lahti saada: jätad palsami pooleks tunniks pähe ja siis kammid liimi välja.  Muidu on alati selline jama, et see liim ei taha kuidagi juustest välja tulla. Juuksuri soovitusel on veel kalaõli juustele hea, mis paneb ka küüned kasvama.

Mida selleks teed, et ruttu vormi saada?
Loobun rämpstoidust, söön porgandeid ja muid puu- ja juurvilju. Joon palju vett ning teen kõhulihastele harjutusi.

Ütle üks saladus, kuidas pildil hea välja näha?
Peab oleme enesekindel ja ei tohi olla ebamugav. Kui sa ei ole enesekindel või sul on ebamugav, siis on seda pildilt näha ja pilt ei tule ilus.

Kuidas hoiad ennast värske, noore ja ilusana?
No, kuna ma olen 16, siis ei ole mul noorusliku väljanägemisega mingit probleemi. Aga kui juhtub nii, et hommikuti on silmaalused tumedad või paistes, siis aseta sügavkülmast võetud lusikad silmade alla, nii kaob ka unisus ära.

Kuidas modellid võitlevad tselluliidiga?
 Kusjuures ma ei ole uurinudki sellist asja, sest mul endal õnneks tselluliiti pole. Aga eks ma olen ikka näinud küll modellitüdrukuid, kellel on päris ilus tselluliit. Kuidas nad sellest lahti saavad, pole mul aimugi.

Millised iluvidinad (kreemid, harjad, aksessuaarid jne) avastsid modellina töötades?

Kuna ma alustasin modellindusega suht noorelt ( 13aastaselt), siis olen palju asju avastanud. Kasvõi see, et nii palju erinevaid pintsleid on vaja make-upi tegemiseks. Minu lemmik asjad on silmatilgad, mis ma Jaapanist ostsin! Nad on tugevad, aga peale  kasutamist on silmad väga värsked. Kahjuks ma ei tea, kas neid Eestis müüakse.

Kui energiast jääb puudu, siis kuidas akusid laed?
Mõtlen alati positiivsetest asjadest, sest kui sa oled terve päev olnud fotosessioonil, kulub aega väga palju ja koju  pääseb alles siis, kui kogu töö on tehtud. Kui jõuvarud on otsas, siis lihtsalt ei aita millestki muust mõtlemine kui positiivsetest asjadest.

Parim kompliment, mida oled saanud?
Haha, mul on siiani meeles, kuidas üks jaapanlasest mees minu juurde tuli ja ütles: „ You are so beautiful! You look like an apple and I loooove apples!“ Ma ei tea miks, aga see tundus mulle lihtsalt nii koomiline.

Kes on sinu iluikoon?
Mul ei ole iluikooni. Minu arvates on kõik inimesed omamoodi ilusad ja pealegi ilu on ju nii erinev. Nagu öeldakse: Ilu peitub vaataja silmades.

Toit, mis hoiab sind ilusana?
Puuviljad, juurviljad, tervislik toit + šokolaad(mitte palju, aga natukene).

ELU
Mis on see, mis sul tuju heaks teeb? Mida teistele soovitad?
Šokolaad ja lilled. Kinkige üksteisele palju lilli,  see teeb tuju alati heaks. Mul on siis ka tuju hea, kui keegi mulle helistab –  tore kui inimesed üksteist meeles peavad!

Mis on see, mis Eestis kõige parem ja mida siit eemal olles ikka ja jälle taga igatsed?

Must leib! haha  Ei, tegelikult sõbrad, pere, kodukoht ja kogu meie pisike Eesti.

Mis on see, mis mujal maailmas sulle meeldib –midagi, mis Eestis väheks jääb?

Kindlasti on Eestisse vaja Starbucks coffee kohvikut. Kasvõi ühte, kuskile Tallinnasse! Siiani ma igatsen Tai vürtsikaid toite.

Kas oled kohtunud ka "suurte" nimedega?  Mis mulje nad jätsid?
Kellega sooviksid kohtud? Hmm? Ma olen kohtunud Jack Ozbourniga – ta on hästi tore ja lõbus, ta pani oma soki põlema.  Ja siis veel  Good Charlotte’i bändi liikmetega, nad ütlesid meile eesti keeles „ Terviseks!“ ja et on suured Vanilla Ninja fännid. Mis mulje mina neile jätsin, ma ei tea. Tahaksin kohtuda kõikide kuulsustega, huvitav on suhtuda nendesse kui tavainimestesse.