JUUKSUR PALJASTAB, kui tihti võiksid tegelikult oma kiharaid kärpida

JUUKSUR PALJASTAB, kui tihti võiksid tegelikult oma kiharaid kärpida
Joey Nicotra/ Unsplash

Ilmselt meenub vast igaühele, kui neile on kunagi öeldud, et juuste pikaks kasvatamiseks on neid vaja tihti lõigata. Kas sel on tõepõhja all ning kui sagedasti peaks tegelikult juukseid lõikama, annab tuntud juuksur pisut selgust.

Selgub, et väide, et juukseid tuleb tihedalt lõigata selleks, et nad kiiremini kasvaks on täielik müüt. Popstaaride Rihanna ja Rita Ora juuksur Angela C Styles paljastas väljaandele Seventeen, et õnneks pole see väide täiesti tõene: “Juuste lõikamine lubab neil tervemalt kasvada, sest see eemaldab katkised otsad. Kui aga hoiad katkiseid otsi, siis jätkub juuksekarva lõhenemine ja sa ei näe lõpuks kunagi pikki kiharaid,” paljastab juuksur, et juuksed küll kasvavad kenasti nagunii, aga kui katkiseid otsi maha ei lõika, siis lõhenemine jätkub. See tähendab seda, et lõpuks lõikad juukseid tihedamini ning kokkuvõttes võid nad lühikesks kärpida, et edasi lõhenenud katkistest otstest pääseda. Seega otste lõikamine küll aitab su juustel kasvada, aga sel pole seost juuste kiiremini kasvama hakkamisega.

Angela sõnul selgub juuste lõikamise sagedus soengu tekstuurist. “Väga tekstuursete juustega inimesed võiksid neid lõigata iga kahe kuni kolme kuu tagant. Teised aga võiksid lihtsalt jälgida juuksekasvu ja vastavalt sellele ka otsi trimmida.”

Väga lühikesed soengud vajavad loomulikult tihedamat värskendamist ning siis soovitab juuksur kolme kuni nelja nädala tagant soengut värskendamas käia. Pikkade juuste puhul võib minna koguni neli kuud enne, kui on vaja taas juuksuri juurde soengut uuendama minna.

Sarnased artiklid