Ilu ja mood

toob sinuni Zalando

Ketlin Bacmanni Kuldnõela kollektsioon toob moelavale graatsilised sõdalased

Buduaar

Ketlin Bacmann
Ketlin Bacmann

Tänavune Kuldnõela nominent Ketlin Bacmann esitleb sügisesel Tallinn Fashion Weekil kollektsiooni nimega “Libre comme larte”, tuues moelavale graatsilised jumalannadest sõdalased.

Ketlin Bacmanni kollektsioon “Libre comme l’arte” sündis algsest ideest kasutada kangastel graafiliste ornamentidena tekste. Materjalidega katsetamise käigus said aga tekstidest kujundid ja vormid, vormidest moodustusid mustrid. “Otsides kangale ja kehale sulavat orgaanilist mustrit, ilmusid isemoodi veetlevad kujundite jadad, mis hakkasid meenutama fragmente raudrüüdest. Läikivast kunstnahast lõigatud “raudrüütükke” läbipaistvale võrgule ladudes leidsin täiesti kogemata vastandumise, mis on alati mu läbivaks püüdluseks,” kirjeldab disainer, kuidas ta kollektsiooni loomisel ühendas tervikuks jõu ja hapruse ning robustsuse ja graatsia.

Algsest ideest kaugenedes jõudis Ketlin Bacmann kollektsioonini, mis hakkas rääkima läbinisti tema keeles. Metallist raudrüüd said moondatud õrnadeks õhtukleitideks. “Püüdsin kõik rõivatükid võimalikult õhulisteks saada, et jõulise ornamentika ja õrnade materjalide vastandumine tugevam oleks. Nii sündisid modernsed amatsoonid. Graatsilised sõdalas-jumalannad. Vaprad ja vabad kui kunst.”

Ketlin Bacmann “Libre comme l’arte” kollektsiooni saab näha teisipäeval, 17.oktoobril Kultuurikatlas TFW Kuldnõela nominentide show raames.

Alates 18. oktoobrist saab kollektsiooniga tutvuda www.ketlinbachmann.com ja Embassy of Fashion stuudios Roosikrantsi 15.

Ketlin Bacmann
Ketlin Bacmann

Ilu ja mood

toob sinuni Zalando