Ilu ja mood

toob sinuni Zalando

KLEIDILAENUTUS: milleks meile see?

Buduaari ajakiri

Meisi Volt

Aje Amour Ruffle kleit, mille täisväärtus on 620 eurot
Aje Amour Ruffle kleit, mille täisväärtus on 620 eurot — FOTO: Renatlier

Pulmad, sünnipäevad, järjekordne terrassipidu ja pidulik sündmus – neid on suvel kohe ohtralt, üks meeleolukam kui teine. Kas iga peo jaoks on mõttekas uus kleit osta? Oh ei, jätkusuutlik viis on see hoopis laenutada!

Kui soetad sündmuseks piduliku kleidi, võib juhtuda, et kannad seda pikki aastaid erinevatel pidudel ning võtad kvaliteedist viimast. Mõnikord võib kleit ka seisma jääda, sest tunned, et ühel sündmusel juba kandsid seda ja järgmisel tahaks juba midagi muud. Lisaks teame, et ka kehakaal võib muutuda ning rõivad ei mahu enam selga või on jäänud suureks ja jäävad seetõttu kasutuseta. Kõik me ei saa alati lubada endale ka luksuse puudutust – igaks uueks peoks mitusada või -tuhat eurot maksvat kleiti soetada on lihtsalt kallis. Õnneks ei jää me sellest hoolimata luksusest ja eksklusiivsusest puutumata, sest ka hinnalisi kodumaiseid ja välismaiseid brände on võimalik omale selga laenutada.

Lauljatar Getter Jaani kandmas muusikaauhindade galal laenutatud House Of CB kleiti
Lauljatar Getter Jaani kandmas muusikaauhindade galal laenutatud House Of CB kleiti — FOTO: Rentalier
Lauljatar Rita Ray laenutatud glamuurses vintage kleidis
Lauljatar Rita Ray laenutatud glamuurses vintage kleidis — FOTO: Rentalier

Jätkusuutlikkus on moes

Suund on ka Eestis aina rohkem populaarsust kogunud – tuntud naised kannavad laenutatud rõivaid nii punasel vaibal poseerides, pidustustel kui ka laval tuhandetele televaatajatele esinedes. Laenutusplatvormidel olevad rõivaid on olnud nii õhtujuhtude seljas kui popstaaride kõrgeid noote saatmas. Ei soeta ju ka nemad omale igaks sündmuseks uut riietust ja neilt tasub eeskuju võtta! Jätkusuutlikkus on kujunenud aina suuremaks trendiks ja koduplaneedil on selle üle kindlasti hea meel.

Modell Josefine Vaher-Vahter avas oma riidekapi sõbrannadele. Nüüd saab tema kleite igaüks laenutada
Modell Josefine Vaher-Vahter avas oma riidekapi sõbrannadele. Nüüd saab tema kleite igaüks laenutada — FOTO: Rentalier

Kodumaise disainerkleitide laenutusplatvormi Rentalier loonud modell Josefine Vaher-Vahter ütleb, et lõi koos sõbrannaga ettevõtte, sest soovib naisi innustada vähem tarbima: „Probleem tuli elust enesest ehk avasin mitmeid kordi enda isikliku garderoobi sõbrannadele, kellel oli suurem üritus ees. Neil tekkis justkui tunne, et midagi ei ole selga panna, ometi oli garderoob riietest pungil,” sõnab  Vaher-Vahter ning lisab, et eesmärk on julgustada naisi katsetama erinevate stiilidega, ilma et see liigselt rahakotile hakkaks.

Modell on platvormile kogunud kokku kuulsad brändid kodumaalt ja piiri tagant. „Hetkel on Rentalieri valikus kõige hinnalisemaks Austraalia brändi Aje Amour Ruffle kleit, mis on tõeline pilgupüüdja ja hiljuti nähtud ka punasel vaibal staaride seljas. See on täpselt selline kleit, mis sobib ühekordseks eriliseks sündmuseks. Just hiljuti rentis selle pojengiroosa kleidi klient, kes tähistas suursuguselt enda 50ndat juubelit,” rõõmustab modell, et kleidilaenutus on popp igas vanuses naise seas.

Aje Amour Ruffle kleit, mille täisväärtus on 620 eurot
Aje Amour Ruffle kleit, mille täisväärtus on 620 eurot — FOTO: Rentalier

Mitte ainult staaridele

Eesti disainerite kleitide laenutamine ei ole enam vaid staaride luksus,  neid saab igaüks rentida, mõnuga nautida ja siis tagastada. „Praegusel hetkel on naistel uskumatult suur huvi just Eesti värskeima disaineri Nora Isle glitterpükste ja efektsete pintsakute vastu,” kostab ettevõtja. Seksikate läbikumavate komplektide vastu sai eestlannade huvi eriti hea hoo sisse pärast kevadist moenädalat ning kostüümid on pidudel tõeliselt head saatjad.

Lauljatar Sissi Nylia Benita kandmas moeetendusel Nora Isle loomingut, mida on võimalik ka endale kandmiseks rentida
Lauljatar Sissi Nylia Benita kandmas moeetendusel Nora Isle loomingut, mida on võimalik ka endale kandmiseks rentida — FOTO: Rentalier

Praktika näitab, et naised laenutavad rõivaid nii sünnipäevadeks, galaõhtuteks kui pildistamiseks. „Paljud laenutavad midagi erilisemat puhkusreisidele date-night’ideks kaasa,” avab Vaher-Vahter, et ka rendirõivad on imelised saatjad puhkusel olles, kui kallimaga on mõni pidulik õhtu ees ning soov midagi erilist kanda, mida muidu vaatamisväärsustega tutvudes mugav rööbata poleks.

Amanjeda by Katrin Kuldma loomingu saab selga laenutada 90 € eest, komplekti väärtus ostes 628 €
Amanjeda by Katrin Kuldma loomingu saab selga laenutada 90 € eest, komplekti väärtus ostes 628 € — FOTO: Rentalier

Riiete laenutamisel on ka omad reeglid – erinevatel platvormidel on omad nõudmised, aga igasse rõivasse, mida kanname, tasub suhtuda heaperemehelikult. „Meie võtame enda peale keemilise puhastuse ehk naiste ülesanne on lihtsalt lõbutseda ja särada,” kostab Rentalieri looja. Mis saab aga siis, kui midagi juhtub ja kaunis kleit kogemata rikutud saab? „Kui kleidiga juhtub mõni õnnetus, mida saab õmbleja või keemiline puhastus korda teha, siis võtame väikese parandustasu. Muudeks juhtudeks on meil hinnakiri,” lisab Vaher-Vahter.

Rentalier disainerkleidid
Rentalier disainerkleidid — FOTO: Rentalier

Rõivaid tasub alati hoida hellalt, ükskõik, kas need on enda omad või laenutatud, hinnalisi kleite peaks puhastama vaid keemilises puhastuses ning enne laenutamist põhjalikult kasutustingimustega tutvuda, et hiljem ebameeldivusi vältida. Nii on kindel, et kannad laenutatud rõivaid muretult ja suure rõõmuga ka pidudel!

Amanjeda by Katrin Kuldma
Amanjeda by Katrin Kuldma — FOTO: Rentalier

Ilu ja mood

toob sinuni Zalando