KUIDAS MUUTA OMA kontoririietus stiilseks?

Esmaspäevast reedeni vaevame pead, mida tööl kanda. See on missioon, mis võib olla kas tüütu kohustus või loominguline ja lõbus kulgemine. Kahtlemata on viimasesse lahtrisse kuulumine põnevam. Kuidas aga muuta üks tavaline kontoririietus eriliseks? 

 

Võta vabalt ehk lohakuses peitub elegants

Mitte igaüks meist ei kuluta hommikuti oma välimuse kordaseadmiseks meeletult aega ega näe vaeva. Muretu stiil, mis sooviks maailmale öelda „Mind ei huvita!” võib olla märgiks mitte lohakusest, vaid hoopis enesekindlusest. Kuidas aga selline enesekindlus enda kasuks kontorikontekstis tööle rakendada? Sassis juuksed ja ebakorrapärane krunnisoeng on viimasel ajal olnud ka moelavadel suureks trendiks, seega võivad need seda olla ka kus iganes mujal. Selleks aga, et leida lohakusest ka killuke elegantsi, veendu, et isegi siis, kui särk on kortsus, kannaksid sa sealjuures kvaliteetset käekella, kingi ning head parfüümi. 

Buduaari tegevjuht Marge:

“Minu kontoristiil on hetke eluetapis väga vaba ja kodune. Nimelt käib minuga tihti tööl kaasas üks aastane preili, kes dikteerib osaliselt minu riietumisstiili, et mul oleks mugav teda kantseldada ja vajadusel ka imetada. Teksad on minu riidekapis kõige tähtsam riietusese ja neid on mul päris mitmes värvitoonis ja stiilis. Kombineerin neid igapäevaselt erinevate toppidega. Ma armastan igasuguseid prille. Prillid ongi minu ainuke igapäevane aksessuaar, sest kaelaehteid-kõrvarõngaid ma praegu ei kanna. Viimasel aastal olen käekotid välja vahetanud seljakottide vastu, et käed oleksid vabad kas või nt turvatooli tassimiseks. Järgmisel aastal, kui mul on rohkem aega enda jaoks, hakkan kindlasti palju naiselikumaid riideid kandma – need ootavad kapis oma aega.”

Lisades klassikale vunki 

Olenemata ametist võib eeldada, et kõige enam eelistatakse kontoris kanda klassikalist stiili riideid. Seda peetakse kõige lihtsamaks ja naiselikumaks viisiks, kuidas end elegantselt esitleda. Sageli kiputakse arvama, et klassikaline stiil on kindla peale minek. Lõpuks võib see kindel stiil aga üsna üksluise ja igavana näida. Kuidas sellist olukorda vältida? Kanna klassikalise stiili juures alati üht lisaelementi, mis paneb su raamidest välja vaatama. Olgu selleks näiteks mõni erksavärviline ehe, kingad, käekott või hoopis punased huuled või pilkupüüdev küünelakk. Ära unusta, et iga väiksemgi detail mängib kogu välimuse juures tähtsat rolli. PS! Üks äge pross või massiivne kaelakee võib valgele pluusile hoopis uue hingamise anda! 

Buduaari ajakirja tegevtoimetaja Triin:

„Mina kuulun kindlasti sinna kategooriasse, kelle jaoks on hommikune riiete valimine pigem lõbu kui tüütu kohustus. Tean, et õigesti valitud riided aitavad sageli päeva edukamaks muuta, sest olen tundud ka seda, kui hommikul kiiruga midagi „valet“ selga läheb ja kogu päeva kripeldab mõte, et tahaks riideid vahetada! Igapäevane kontoririietus peab olema kindlasti eelkõige mugav ja panema mind end hästi tundma. Kevadiseks lemmikuks on poolikud klassikalise lõikega viigipüksid, mida võib edukalt kanda nii kontsade kui ka tennistega. Selleks, et viigipüksid liiga „kontoriroti“ muljet ei jätaks, meeldib mulle neid kombineerida millegi ootamatuga. Näiteks oversized T-särgiga!“

Rokkiv naiselikkus

Naised, kellele meeldib vabal ajal kanda romantilises stiilis kleidikesi, lillelisi mustreid ja muid sitse-satse, ei pea kartma, et need kontoris olles kuidagi liiga ülepakutuna mõjuksid. Selleks, et muuta lilleline kleit stiilsemaks, tuua sekka lihtsust ning samas mõjuda omapärasena, kanna pihaosas mõnd pärisnahast korsettvööd (kevadine trendihitt!), siidsuka asemel kelmikad põlvikuid ja baleriinade asemel Oxford-stiilis kingi. PS! Hoidu pärlkõrvarõngastest ja kaelakeest, kuna need muudavad selle stiili igavalt magusaks. 

Buduaari turundusjuht Marget:

„Tavapäraseid kontorikostüüme ma ei armasta ja õnneks ei ole ka olnud vajadust neid endale muretseda. Ma kannan tööl seda, mida ma ka niisama kannaksin, mul ei ole eraldi “tööriideid”. 

Tavaliselt on see lilleline kleit või teksad koos jaki või kõrge kaelusega pulloveriga. Kontsadest olen ma argipäeval loobunud – need takistavad liikumist ja jäävad koju pidupäevi ootama.“

Kontsad on võtmesõnaks

Üsna levinud kontoririietuseks on teksapüksid, mida kantakse nii kardiganide, triiksärkide kui ka pintsakute ja bleiseritega. Selleks, et igapäevane teksariietus ei tunduks liiga tavaline, tulevad alati appi naiselikud kontsakingad, mis tõstavad su hallist massist hetkega esile. 

Selleks, et vajalik efekt saavutada, ei pea ilmtingimata kandma väga kõrgeid kontsi. Teksade juurde sobivad ideaalselt ka kitten heels kingad, mille kontsa kõrgus jääb keskmiselt 2,5–5 cm vahele. 

Buduaar TEEN endine tegevtoimetaja Helen:

„Minu kontoristiil on lihtne, mugav, kuid siiski piisavalt esinduslik. Pean oluliseks mugavust ja liikuvust, mistõttu valiks ma iga kell pliiatsseeliku asemel teksapüksid. Just teksapüksid on minu meelest see alati in element, mis pea iga pluusi või jalanõuga sobib.“

Soovitused stiilsele kontorinaisele:

Oma vähemalt viit erinevat paari kontsakingi – mida rohkem, seda uhkem ja seda rohkem võimalusi on sul ühele ja samale kleidile erinev ilme anda. Üks päev punased kontsad, teine päev sinised jne.

Üks paar Oxford-stiilis kingi on kohustuslik – tegu on ühtaegu nii mugavate kui ka stiilsete jalavarjudega.

Täienda oma aksessuaarilaegast erinevat stiili ja värvi ehetega. Õige ehe muudab ka kõige igavama komplekti ägedaks!

Soeta endale erinevaid siidsalle. Neid annab ideaalselt siduda nii tavalise pluusi kui ka triiksärgi kaelusesse.

Ära karda huulepulki – nendega saad oma välimusele hetkega värskema ilme anda!

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar märts-aprill 2017.