Kulmude pleegitamine

30 kommentaari
Kulmude pleegitamine

Kuna tänapäeval meikimisel piire ei ole ja ammu enam ei ole kohustuslikud süsimustad ning peenikesed kulmutriibud, siis tutvustan teile pisut lähemalt kulmude pleegitamist.

Kulmude pleegitamine tundub pisut kummalise protseduurina ning on populaarne eelkõige tumedanahaliste seas, kuid võib olla kasulik ka sulle. Näiteks kui värvisid oma juuksed mõne tooni võrra heledamaks ning nüüd tunduvad kulmud liiga tumedad.
Väga tähtis on teada, et kulmude pleegitamisel ei tohi kasutada juuste värvimiseks mõeldud vahendeid, kuna need tooted on liiga tugevad, et kasutada silmade ümbruses.

Kulmude pleegitamise tooteid saad osta kosmeetikakauplustest või tellida interneti vahendusel. Tavaliselt vajad selleks kahte toodet – kulmupleegituspastat ja peroksiidi sisaldavat pleegituskreemi. Vastavalt juhendile segada need kaks toodet omavahel. Veendu, et need tooted ei puutuks kokku riiete või muu tekstiiliga ning enne kasutamist on soovitav teha naha tundlikkuse test.

– Kõigepealt puhasta kulmud meigieemaldajaga. Kui meigieemaldaja sisaldab õli, puhasta see kindlasti nahalt täielikult enne pleegitamise alustamist.
– Kanna kokkusegatud pasta ja kreem kulmudele. Kui teil on paksud kulmud, on oluline katta kõik kulmukarvad ka pealmise karvakihi all, vastasel juhul jääb   osa alumistest karvadest pleegitamata.
– Väldi pleegitamissegu sattumist silma.
– Pleegitamiseks vajaliku aja järel eemalda pasta kuiva vatitupsuga. Seejärel pühi veel niiske vatitupsuga ning kõige lõpuks kasuta meigieemaldajat.
– Tavaliselt kestab tulemus kuni kuus nädalat.

Keeruliseks võib osutuda õige värvi saavutamine. Kuna kulmude pleegitamise vahendid võivad olla väga intensiivsed, siis lõpptulemusena võid saada täiesti blondid kulmud. Selleks, et saavutada täpselt sellist tooni nagu soovid, võiksid lisaks kasutada kulmupliiatsit.

Ma ei soovita kasutada pleegitatud kulmudel püsivat kulmuvärvi, kuna pleegitamine muudab kulmukarva värvile äärmiselt vastuvõtlikuks ja tulemuseks on karva muutumine mustaks. Ühtegi püsivärviga värvitud kulmukarva ei saa enam taaspleegitada ja tuleb oodata, kuni on kasvanud uus karv.

Head katsetamist!

 

Heinike Juhanson