LIISA SOOLEPP esitleb New Yorgi moenädalal kudumeid

Septembri algul toimub New Yorgi moenädala raames Oxford Fashion Studio show, millest võtab osa ka Liisa Soolepp. Seal esitleb ta oma uue kollektsiooni “Capsule” kudumeid. 

Kollektsioon “Capsule” on edasiarendus olemasolevatest mudelitest. Liisa jaoks on see justkui vahekokkuvõte, mis võimaldab tal ideid korrastada. “Ma saan lihvida kudumite ajatust, praktilisust ja lihtsust. Mulle meeldib töö lõngaga, et tekiksid mahulised struktuurid. Ma naudin nende struktuuride poolt tekitatud vaikseid ja korrastatud rütme.”

“Ühel hommikul leidsin lihtsalt postkastist kutse osaleda New Yorgi moenädalal,” jutustab disainer, saades ootamatu pakkumise lennata üle ookeani, et seal oma kudumeid tutvustada. Isikliku kutse sai ta Oxford Fashion Studio kuraatorilt Christin Theililt, kellele ta möödunud talvel Beriliini eetilise moe messil silma jäi. Theiligi sõnul valivad stuudio viis kuraatorit moenädalal osalejad välja enam kui 8000 disaineri seast. “Kui ma Liisa kudumeid Berliinis nägin, olin nende siluettidest ja värvidest koheselt haaratud. New Yorgi stiil on väga cool ja multikultuurne. Selles kohtuvad lihtsus ja praktilisus, mistõttu ma usun, et Liisa kudumid toimivad seal suurepäraselt.”

Liisa eesmärk on tutvustada Eesti moekunsti ning samas luua uusi kontakte. Uued kontaktid tuleksid kasuks tema brändi arendamisel. Lisaks teeb disainer koostööd Karl Annusega, kelle tuntud puidust prillid Framed by Karl New Yorgis kudumeid täiustavad. Moenädalast osavõtmist toetavad ka Tartu Loomemajanduskeskus ja Eesti Kultuurkapital.

Liisa Soolepa kudumeid leiab disainipoodidest nagu Tallinn Design House, Les Petites (Kalamaja), Estonian Design House (Solaris), Tartu Design House Shop, Noos, Siluett ja Slow. Samuti on disaineril veebipood.