Mehed ilumaailmas – jumestuskunstnik Paul Müür!

Mehed ilumaailmas – jumestuskunstnik Paul Müür!

Veel mõni aeg tagasi tundus mees-spetsialist iluvaldkonnas pisut kummalisena, kuid tänapäeval on see saanud pigem tavanähtuseks, kuna maailmas on paljud tipptegijad just mehed! Kas mehed iluvaldkonnas on tõusev trend või liigume hoopis ajas tagasi, kuna tagasi vaadates peame tõdema, et esimesed iluteenindajad olid ju tegelikult siiski mehed.  Kas ilumaailmas mängib sugu mingit rolli või saame üldse rääkida meeste- või naistemaailmast?  Vaidlusi võib tekitada ka küsimus, kelle jaoks naised end kaunistavad – kas meeste või suguõdede jaoks?  

Veel mõni aeg tagasi tundus mees-spetsialist iluvaldkonnas pisut kummalisena, kuid tänapäeval on see saanud pigem tavanähtuseks, kuna maailmas on paljud tipptegijad just mehed! Kas mehed iluvaldkonnas on tõusev trend või liigume hoopis ajas tagasi, kuna tagasi vaadates peame tõdema, et esimesed iluteenindajad olid ju tegelikult siiski mehed.
Kas ilumaailmas mängib sugu mingit rolli või saame üldse rääkida meeste- või naistemaailmast?  Vaidlusi võib tekitada ka küsimus, kelle jaoks naised end kaunistavad – kas meeste või suguõdede jaoks?

Alljärgnevalt vastab meie küsimustele jumestuskunstnik Paul Müür! 

Kus sa töötad? Giorgio Armani Cosmeticsi esindajana Tallinna Kaubamajas.
Kus said ilupisiku?
Sellega nakatas mind minu vanem õde. Kui olin veel üsna väike, nii umbes nelja-aastane, sõin tihtipeale tema huulepulki ja silmapliiatseid. Kõige suuremat huvi meigivahendite vastu tundsin ma siis, kui nägin, kuidas mu õde end meikis. Vahetpidamata küsisin, mida ta nüüd kasutab, milleks üht või teist asja on vaja, milleks neid on üldse vaja  ja mis need kõik kokku teevad. Üritasin seda kõike meelde jätta ning viltpliiatsitega siis Barbie’dele ka samasugused näod pähe teha. Mõni aasta hiljem juba harjutasin oma sõbrannade peal. Tegin kõigist üliilusad unibrow-d ja põsed said oiii kui punased. Nii et, jah, tõuke selleks andis mu õde.
Kus õppisid ametit? 
Mu õde ei andnud mulle mitte ainult ilupisiku, vaid ka koolitas mu välja. Ka tema on jumestuskunstnik ning  koolitaja ning mina olin tema n-ö esimene õpilane. Tema käe all õppisin 2005. aastal, peale põhikooli. Läksin suvevaheaega veetma Inglismaale, kus ta elab, ning kolm kuud õppisin intensiivselt rasket jumestaja ametit. Õde oli üsna nõudlik, sest oma perekonnaliikmelt ootad ikka enamat kui teistelt. Eksami tegi ta mulle meelega palju raskema kui teistele, kuna olin tema vend.
Kuidas tunned ennast nn „naiste maailmas“?
Nagu kala vees. Olen maast madalast olnud ümbritsetud türukutest. Maailma suurim “naistemees”, kui nii võib öelda. Lapsepõlvesõbrad on kõik naised. Endised koolikaaslased on suuremalt jaolt naised, kuna ppisin nimelt Tallinna Balletikoolis, kus mehi lihtsalt napib. Seega jällegi olin ümbritsetud ainult naistest. Terve klassi peale olin ainuke poiss.
Kas mehena on selles valdkonnas lihtsam või raskem läbi lüüa? –
Eestis ma tean ainult ühte meesmeikarit peale enda. Seega on siin veidi lihtsam areenile tungida. Lääne pool oleks see vähe raskem. Nt London või Birmingham, New York ja LA on linnad, kus igas kaubanduskeskuse stand-is on enamjaolt meesmeikarid. Seal on tootjad lihtsalt aru saanud, et naised tunnevad rohkem usaldust, kui neid nõustab meesterahvas. Naistele samas ka meeldib, kui nende ilu kiidab vastasugupoole esindaja.
Lemmik iluvidin, nn revolutsiooniline toode või protseduur –
Super on Giorgio Armani nahahooldussari Reginity. Seerum, millega on turule tuldud, muudab naha ülimalt siidiseks ning pehmeks, näokreem aitab sellel püsida ning silmaümbruskreem värskendab väsinud turses silmi. Lemmik iluvidin on YSL-i touche éclat peitekreem. Sellega annab peita kiirelt nt tumedad silmaalused. Kui on päevi, mil ei taha nt nägu üleni jumestuskreemiga katta, siis kanna seda toodet ainult silmaalustele ja huultele. See annab näole kena värske välimuse ja peidab kerged iluvead. Piisab ka ainult päevameigiks kasutamiseks. Ka Biotherm on tegemas comeback-i ning on turule tulnud super toodetega.
Milline on hetkel „must have“ moe- või iluvidin, mida peab omama iga endast lugupidav trendiinimene –
Must have on Giorgio Armani Fluid sheer nr7, mis on vedel hilighter, millega võib tõsta põsesarnu või kanda jumestuskreemi alla, kerge kuma andmiseks nahale.


Pauli lihtsad ilunipid:
– Kõik algab heast nahahooldusest.  Enne jumestuskreemi pealekandmist tuleks nahka niisutada seerumi ja kreemiga.

– Kolme minuti smokey-eye saavutamiseks tõmba lihtsalt silmapliiatsiga ülemisele ja alumisele ripsmepiirile joon ning hajuta. Ei ole vaja tõmmata perfektset joont, sest hajutamine muudab selle pehmeks. Ülemise lau välisnurka hajuta ülespoole, sisenurkade hajutamisel kasuta väikseid edasi-tagasi liigutusi. Tõmba joon ka limaskestale. Kanna peale ripsmetušš ja veidi huuleläiget ning kiire õhtumeik ongi valmis.
– Kui lähed trenni, ära kanna täismeiki. Kasuta vaid concealer
-it ja ripsmetušši.
– Kui tahad näole värskust, siis lisa põskedele külmemat beebiroosat, kui tahad “sunkissed
” tulemust, kasuta veidi soojemat – pruunikasroosat põsepuna.
– Väsinud punetavad silmad muudab hetkega värskeks valge silmapliiats.
– Kanna enne huulepulga pealekandmist huultele vaseliini ja selle peale natuke peitekreemi. See annab huulevärvile kauema püsivuse ja toob kirka värvi paremini esile.
– Et silmameik püsiks, kanna enne laugudele tolmpuudrit.
Ja kõige olulisem: ÄRA KUNAGI MAGA MEIGIGA!

 

 

 

Heinike Juhanson

Sarnased artiklid