MIKS ON KAŠMIIR nii hinnaline ja kvaliteetne materjal?

Ajakiri Buduaar

Marc&Andre

Kašmiir on üks haruldasemaid ja hinnalisemaid looduslikke tekstiile, sest õige tooraine tuleb vaid ühest maailma piirkonnast – Himaalaja kõrgmäestikest, kus õhutemperatuur võib langeda isegi alla -40 kraadi.

Aastas saadakse vaid paar tuhat tonni puhast kašmiiri, mille järele on suur nõudlus ja mida segatakse ka teiste villadega. Kašmiirvilla saadakse kašmiirkitse alusvilla väljakammimisest. Parim kašmiir on pärit Mongooliast, Nepaalist, Sise-Mongooliast ja Tiibetist – seda eelkõige just karmide ja külmade ilmastikutingimuste tõttu, kus kitsed elama peavad. Kašmiirkitsede villast tooted on umbes kuus korda soojemad kui lambavillast tooted, samas on need selle kõige juures seljas õhukesed ja pehmed.

KAS TEADSID, ET ÜHELT KITSELT SAAB AASTAS KÕIGEST 150 G PUHAST KAŠMIIRKIUDU?

Üks korralik kašmiirkampsun võib õigesti hooldades kesta mitu põlvkonda, sest kašmiir hoiab suurepäraselt kuju, ei veni välja ega luitu. Kuna kašmiiri nõudlus on suurem kui pakkumine, siis liigub turul ka palju nn võltskašmiiri, mis on tegelikult sünteetiline materjal. Just seetõttu on oluline kašmiiri ostes eelistada tuntud kaubamärke, millega kaasneb ka kvaliteedigarantii.

Kampsun,Marc&Andre,99,90€ Püksid,Marc&Andre,99,90€
Kašmiirdžemper lukuga, Marc&Andre, 89.90 €

MARC & ANDRÉ KAŠMIIRKOLLEKTSIOON ON SAADAVAL E-POES WWW.MARCANDANDRE.EU NING ÜLEMISTE JA VIRU KESKUSE ESINDUSKAUPLUSTES.

Eesti esimene kašmiir- kollektsioon Marc & André’lt

Mainekas Eesti juurtega pesufirma Marc & André tuli sel sügisel turule oma kašmiirkollektsiooniga, mis on jõudnud võita juba paljude eestlannade südamed. Kaunid värvitoonid, stiilsed lõiked ja parim kvaliteet on märksõnad, mis sarnaselt pesu- ja bikiinikollektsioonidega on ka kašmiirkollektsioonis määravad. Valikust leiab nii kampsuneid ja pükse kui ka salle, kindaid ning mütse, mida endale jõuluvanalt kuuse alla soovida või ise hea investeeringuna soetada.

Kannab ja kiidab! Stilist Merit Boeijkens on end Marc & André kašmiirkomplekti mähkinud!