MIKS VAJAB näonahk maski kandes teistsugust hoolt?

MIKS VAJAB näonahk maski kandes teistsugust hoolt?
Shutterstock

Nüüd, kui maski kandmine hakkab aina enam normaalsuseks muutuma, ei tasuks unustada selle juures ka oma näonahka. Selgub, et maski kandmisel vajab ta pisut teistsugust tähelepanu.

Londonis asuva ilukliiniku looja ja nahaspetsialist Lucy Xu jagab väljaandele Glamour mõningaid nippe, kuidas naha eest paremat hoolt kanda.

Soeta endale õiget tüüpi mask

Maski ostes tasub olla kindel, et hangid endale selle õiges suuruses. Ole kindel, et see on piisavalt suur, et katta nägu ning valmistatud kangast, mis hingab piisavalt, on naha vastas pehme ning ei ärrita seda. Lucy soovitab endale osta mitu maski, nii saad kanda varu, kui teine on pesus. Sel viisil hoiad oma nahast lisaks viirusele eemal soovimatud bakterid. Panusta naturaalsetele kangastele nagu näiteks puuvill või pestav siid.

Hoia oma mask puhas

Kui su mask on puhas, siis on ka nahk puhas. Kui maski all higistad ning sinna pikalt hinganud oled, siis võib see lõpuks nahka ummistada, luues bakteritele hea keskkonna. Ekspert soovitab maski pesta pärast igat kandmiskorda ning kasutada masinpesul nahasõbralikke vahendeid.

Muuda oma nahahoolduse rutiini

Kui su nahale kipuvad kergesti punnid ja poorid tulema, siis oleks soovitatav hooldusele ekstra rohkem tähelepanu pöörata. Ekspert soovitab lisaks hommikusele hooldusele isegi õhtul oma nahka kaks korda mustusest puhastada. Kasuta selleks sooja vett ja õrna marlikangast ning eemalda bakterid ka kaelalt. Lisaks soovitab ekspert tihedamalt niisutavat näomaski teha – isegi kaks korda nädalas. Nii puhastad nahka sügavuti ning eriti hea on aknele kalduva naha jaoks just savimask.

Kanna maski vaid siis, kui seda on vaja 

Kanna maski näiteks avalikus transpordis või rahvarohketes kohtades. Seejärel eemalda mask näolt nii ruttu kui võimalik, hoolitsedes selle eest, et nahk saaks hingata ning mask ei muutuks higiseks. Kui oled maski eemaldanud, pane ta kohta, kus ta baktereid kergelt ligi ei tõmbaks.

Lisa oma nahahoolduse rutiini tooted, mis sisaldavad antioksüdante

Nii hoiad oma nahka tervislikuna ning kaitsed seda saaste ja bakterite eest, mis maski alla koguneda võivad. C-vitamiin on võimas antioksüdant, neutraliseerides vabad radikaalid. Lisaks aitab ta taastada kahjustunud rakke, mis on maski kandmisel viga saanud.

 

Sarnased artiklid