Miks vajame rohelist peitepulka?

Miks vajame rohelist peitepulka?

Ilmselt oled paljudes butiikides ja supermarketides näinud erinevaid rohelisi korrektoreid, peitepulkasid ja meigi aluskreeme. Aga alati on seal midagi, mis hoiab Sind neid tooteid ostmast. Tõenäoliselt Sa lihtsalt ei tea, kuidas rohelist värvi meigivahendit kasutada, kirjutab Geniusbeauty.

Ilmselt oled paljudes butiikides ja supermarketides näinud erinevaid rohelisi korrektoreid, peitepulki ja meigi aluskreeme. Aga alati on seal midagi, mis hoiab Sind neid tooteid ostmast. Tõenäoliselt Sa lihtsalt ei tea, kuidas rohelist värvi meigivahendit kasutada, kirjutab Geniusbeauty.

Miks vajame rohelist peitepulka?

Selleks, et mõista, kuidas roheline peitepulk töötab, peame meenutama värvispektrit. Ilmselt oled kuulnud, et need värvid, mis asuvad spektris vastakuti, moodustavad omavahel paari. Iga värvipaar kas neutraliseerib või tasakaalustab teist. Roheline on selles spektris paaris punasega. Seega neutraliseerib ta punast värvi. Niisiis võib roheline peitepulk peita punetust, vistrikke, aknet ja isegi liiga roosasid põski.

Millal me rohelist peitepulka ei vaja?

Sa ei pea tormama poodi rohelist peitepulka ostma, niipea kui märkad oma nahal punetust. Tavaline aluskreem saab oma tööga väga hästi hakkama. Rohelist peitepulka võid vajada siis, kui Su kasutuses olev aluskreem punetust ära varjata ei suuda.

Kuidas rohelist peitepulka õigesti kasutada?

Põhimõtteliselt pole olemas mingeid erilisi nippe, kuidas antud toodet õigesti kasutada. Kui Sa meikimisel kõike õigesti teed, siis Sul ei jää nahale valgeid või rohelisi laike pärast peitepulga kasutamist.

– kata peitepulgaga ainult vistrik või punetav ala.

– veendu, et meigi nurgad omavahel sulanduvad ja loovad sujuva ülemineku.

– kata nägu oma tavalise aluskreemiga, see peaks rohelise värvi täielikult ära peitma.

– kerge puudripuudutus ei tee halba, sest puuder ei lase peitepulgal laiali valguda ja aitab vältida määrdumist.

 

Anneli Allikas-Parv