Reklaam sulgub sekundi pärast

MILLISEID TOITE peaksid vältima, kui sul on akne: vastab õppiv kosmeetik Brit Marii Tomingas

Karin Karu

naine köögis
naine köögis — FOTO: 123rf.com

Akne on probleemiks mitte üksnes teismeliste seas, vaid ka täiskasvanute seas ning tihtipeale mõjutavad seda ka mitmed üllatavad tegurid.

Õppiv kosmeetik Brit Marii Tomingas nendib näiteks, et aknet mõjutavad nii toitumine kui ka stress. "Toitumine võib mõjutada aknet erineval määral, kuid teatud toidud võivad aknet süvendada, eriti need, mis põhjustavad põletikku ja suurendavad rasueritust," sõnab Tomingas.

Kuid milliseid toite peaks sellises olukorras vältima? "Sellisteks toitudeks võivad olla rafineeritud süsivesikud, suhkur, piimatooted ja kõrge glükeemilise indeksiga toidud," loetleb ta ning lisab veel võrdluse: "Nagu öeldakse, et ütle, millised on su sõbrad ja ma ütlen, milline oled sina, siis akne puhul kehtib sama põhimõte - ütle, mida sa sööd ja sellest on näha, milline on su näonahk."

Kuid ka stressil on aknele mõju. "Stress võib põhjustada hormonaalseid muutusi kehas, sealhulgas suurenenud kortisoolitaset, mis võib omakorda suurendada rasueritust ja põletikku nahas, mis võib viia akne süvenemiseni või muude nahaprobleemide tekkimiseni," nendib kosmeetik.