MOELOOJA ÄLI KARGOJA shoppamise nipp – proovi kohe!

MOELOOJA ÄLI KARGOJA shoppamise nipp – proovi kohe!
pilt: Aurele Ferrero

„Minimalistlik stiil disainis üleüldisemas mõttes on mulle juba pikalt meeldinud, nii et ma täpselt ei mäletagi, kuidas ja mistõttu see sümpaatia sündis,“ sõnab stuudio August disainer Äli Kargoja.

Tema disainerikäekirja väljakujunemisel on suur panus Pariisi moekoolil, kus õppejõud aitasid rõhutada iga õpilase isikupärast stiili, seda arendada ning muuta rafineeritumaks. ”Neil aastail kinnistus minimalistlik stiil mu olemusega veelgi enam. Minimalismi armastust süvendas ka näiteks praktika New Yorgis Maison Martin Margiela moemajas – avangardistliku minimalismi peakontoris.”

Tänaseks on Äli garderoob täis klassikalisi, aastaid kasutuses olnud rõivaid, mida naisele vastavalt tujule või ilmale meeldib värskeks kombineerida, olenemata hetketrendi hoovustest. ”Kesksel kohal on kvaliteetsed teksad ja must püksipaar, valge või must T-särk ja hästi istuv pintsak,” märgib Äli. ”Kõige rohkem leidub mu garderoobis Augusti kollektsioonide erinevaid prototüüpe – õnn on kanda enda disainitud riideid.” Kõige enam asetab moelooja rõhku kvaliteedile, mugavusele, praktilisusele ja mis kõige olulisem – taaskasutusele. ”Ehteid näiteks kannan väga vähe, mu ehtekarbis on vaid mõned pigem sentimentaalset tähendust omavad sõrmused ja keed.”

Naistele, kes soovivad minimalismi oma garderoobi kaasata, soovitab Äli oma garderoob kriitilise pilguga üle vaadata ja vabaneda asjadest, mis aastaid päevavalgust pole näinud. ”Vähem-on-rohkem idee võiks väljenduda muuhulgas emotsiooniostude vältimises, iga trendiröögatusega ei tasu kaasa joosta. Garderoobi võiks üles ehitada ajatutele klassikutele, mida on omavahel lihtne kombineerida. Mis  puutub isikupärasse, siis selle keskmes on ikka inimene ise. Arvan, et riided teeb ilusaks nende kandja, mitte vastupidi.”

Sarnased artiklid