Moepromootor Mari Martin armastab mängulisi ehteid

13 kommentaari
Moepromootor Mari Martin armastab mängulisi ehteid

Särav eestimaise moe promootor Mari Martin naudib sajaga ehete valimist ja valmistamist.
Buduaari pildistamisele tuleb ta mitme kotiga – need kõik on täis ehteid: kõrvarõngaid, peaehteid, pärleid, plastsulgi, sõna otseses mõttes kulda ja karda… “Armastan ehteid,“ õhkab ta. Buduaar inspekteeris, mida moeprofi ehtelaekad (ja uskuge, neid on tal mitu!) sisaldavad.

Särav eestimaise moe promootor Mari Martin naudib sajaga ehete valimist ja valmistamist.
Buduaari pildistamisele tuleb ta mitme kotiga – need kõik on täis ehteid: kõrvarõngaid, peaehteid, pärleid, plastsulgi, sõna otseses mõttes kulda ja karda… “Armastan ehteid,“ õhkab ta. Buduaar inspekteeris, mida moeprofi ehtelaekad (ja uskuge, neid on tal mitu!) sisaldavad.

Mari on üks neist naistest, kes valib rõivaste juurde ehteid igal hommikul. “Mulle meeldib ehteid vahetada ja iga päev erinevaid kanda – pakun nii endale vaheldust. Ehted on välimuse juures väga tähtsad,“ ütleb ta ja mainib, et aksessuaaridega on efektset välimust luua palju lihtsam kui riietega. “Kui mõnikord ei jõua riietusele rõhku panna, siis kasutan just efektseid ehteid.“ Eriti armastab ta kõrvarõngaid ja peaehteid: “Need teevad kogu välimuse mänguliseks.“
Mari on seisukohal, et ehted peavad kokku sobima inimese loomuga: “Alati polegi vaja kanda suuri ja silmatorkavaid. Hindan väga väikeseid ja kvaliteetseid ehteid, nendes peitub oma võlu. Olen tähele pannud, et lõbusatele inimestele sobivad silmatorkavamad ehted!“

Hindab unikaalsust
Särtsakale Marile on kõige kallimad need ehted, mis on seotud oluliste inimeste ja sündmustega, võib-olla on just see põhjus, miks ta endale ise ehteid põhimõtteliselt ei osta – šoppamiskirge rahuldab ta enamasti välismaistes vintage-poodides näiteks 30ndate või 50ndate kleite ostes. 
Maril on selgesti meeles elu esimesed ehted – need olid ema kingitud kõrvarõngad, kui Mari otsustas endale kõrvaaugud lasta teha. “Väiksena polnudki ma väga ehtemaias, see on ajaga kujunenud,“ arutleb ta.
Lisaks efektsetele ehetele meeldivad Marile väikesed ja tagasihoidlikud, ent väärismaterjalist ehted. Ja tema perekonnas on üks eriline ehe, mille ta ühel päeval endale pärib – see on vanaema väike üleskeeratav nahkrihmaga kullast käekell. “Ma pole sellist kella kellelgi teisel näinud ja niikaua kui see mulle ei kuulu, ei kanna ma ka ühtki teist käekella,“ ütleb Mari ja lisab, et talle ei meeldi bling-bling-stiilis säravad käekellad.
Isiklikus plaanis on naisele kõige kallim üks briljandiga kalakujuline ripats, mille kinkis oluline inimene ja tuli täieliku üllatusena. “Ma polnud teadlik, et minu enda logo – kala kuju – on minu teadmata üles otsitud, läbi trikitamiste kätte saadud ja selle järgi lastud spetsiaalselt mulle ripats teha,“ meenutab ta.

Otsib ehtekunstis alternatiive

Mari naudib ka ise ehete valmistamist ja ta teeb seda temale omasel viisil: “Püüan leida efektseid materjale, mida saaks taaskasutada: vinüülplaadid, korgid… Eheteks sobivaid materjale on põnev leida ja avastada, see on hasartne tegevus!“ Vinüülplaatidest ise terve ehtekollektsiooni teinud naine hindab materjalidest ka vääriskivi ja -metalle.
Ehtekunsti avastas ta enda jaoks umbes seitse aastat tagasi. “See on hea meelelahutus ja mõnus viis lõõgastuda. Kui sõbrad külas käivad, siis me vahel ei istu niisama, vaid meisterdame ehteid. Olen seda tüüpi, et käed peavad käima. Pluss see, et ehete tegemine on inspireeriv – igaüks on omamoodi ja pakub isemoodi loomingulisust!“ Muide, Mari valmistab igaks aastalõpuperioodiks uue ehtekollektsiooni – et oma sõpru üllatada!
Brändidest meeldivad Marile näiteks Dieseli ehteid ja ta hoiab pilku peal kõigel, mida teevad Eesti ehtekunstnikud. “Noortest kunstnikest näiteks meeldib mulle Helen Valk ja tema versioon bling-bling’ist. Hindan kõrgelt ka Eesti metallikunstnike loomingut.“
Endale ei riputaks Mari külge liiga palju sätendusi ja võltskive. “Üldse ma ei kannata neid kottidel, rihmadel, jalanõudel ja ehetel. Samas, never say never, kui need on kuidagi eriliselt ritta pandud, siis… Pigem meeldivad konkreetsed vormid ja puhtad pinnad.“

VÄLJAVÕTTED:
Mari on üks neist naistest, kes valib rõivaste juurde ehteid igal hommikul.
“Olen tähele pannud, et lõbusatele inimestele sobivad silmatorkavamad ehted.“
Isiklikus plaanis on naisele kõige kallim üks briljandiga kalakujuline ripats, mille kinkis oluline inimene ja tuli täieliku üllatusena.

 

Buduaar.ee

Sarnased artiklid