Ninjade lemmikmeikari Mammu ilunipid

Buduaar piilus alati efektsete lavameikidega hiilgavate Vanilla Ninja tüdrukute ihumeikari Mammu ehk Maris Rätsepa meigikotti.

Buduaar piilus alati efektsete lavameikidega hiilgavate Vanilla Ninja tüdrukute ihumeikari Mammu ehk Maris Rätsepa meigikotti.        

Kui äratuntavalt mammuliku jumestuskäekirjaga Maris pidas veel mõne aja eest Tallinna vanalinna veeres Nukuteatri kõrval second-hand poodi, oli tal kaupluse tagatoas alati ootevalmis mahukas meigikohver. Praegu on Mammu poepidamise muusika vastu vahetanud ja mängib jumestuskunstile vahelduseks ansamblis Stella trumme! “Meikimine on põnev mäng ja tore, kui sellega saab lisaks ka elatist teenida. Maailma see küll paremaks ei muuda, lihtsalt rahuldab mu loomingulist vajadust. Naistele lisab meik positiivset enesetunnet. Eriti põnev on jälgida, kuidas see enesekindlusele mõjub,” tähendab Mammu. Talle endale meeldib enda sõnul igasugune meigitegemine. Olulisem on, et klient jääks tema tööga rahule. “Siis on asjal pointi.”  

Palju sa end ise meigid? Ma ikka meigin ennast põhimõtteliselt iga päev veidi, mis siin salata. Tavaliselt panen hommikul veidi puuderkreemi silmade alla, värvin ripsmetušiga ripsmed ja kulmud. Teinekord tõmban musta laineriga silmanurgad üles. Huuli kas ei värvi üldse või siis küllaga. Ja ega “põsepunnist” (ehk põsepunast) ka pääse… Aga üldiselt – rõhutan alateadlikult alati kulmusid ja vahetevahel huuli.  

Kui mahukad on sinu töökohver ja isiklik kosmeetikakott? Mida alati kaasas kannad? Meigikohver ilmselt kaalub liiga palju, sest ei suuda sellega poolt kilomeetritki kõndida. See sisaldab kõiki “toone”, sest kunagi ei tea, mida mingi töö jaoks vaja läheb. Isiklikult pole mul isegi rahakotti mitte, veel enam kosmeetikakotti. No kui aus olla, siis teinekord on küll huulepulk või huulekreem ikka kaasas. 

Mida ja kuidas teha, et meik jääks perfektne? Perfektne on see, kui üldine kompositsioon on paigas. Tunnetus ka. Tehniline oskus pole põhiline. 

… et meik püsiks võimalikult kaua peal? Liiga palju meiki ei tasu korraga näkku toppida, siis ei näe meik ka hiljem halb välja.  

… kui on väga kiire? Minu kokkupressitud nõuanne – panustada lemmiktooni huulepulgale. Ja/või veidi põsepuna.  

… et saaks kerge vaevaga päevameigist õhtumeigi? Lainer on üks igati hea leiutis, sellega saab kähku joonistada silmad ilusaks ja tumedaks. Kui käsi väriseb, võib laineri asemel pliiatsit kasutada. Justkui maiuspalaks võiks olla ilutäpp põsesarnal :) Ja põsepuna pane veidi juurde. Kui veel vähe tundub, võta appi ka kontrastne huulepulk – läbipaistev huuleläige on õhtul kahtlasevõitu.  

MAMMU LEMMIKUD

Jumestuskreem: Kryolani ja Bourjois’ kreemid. Laeva pealt tasuks tellida endale Yves Saint Laurent’i Perfect Touch pintsliotsaga puuderkreem – eriti hea!
Puuder, ka päikesepuuder: Bourjois’lt Delice de Poudre Bronzing Powder ja Highlighting Powder – eriti hea lõhnaga.
Silmapliiats: Rimmeli duopliiats, mis on ühest otsast must, teisest valge.
Ripsmetušš: Bourjois’ ripsmetušš Volume Glamour, kestab kaua.
Kulmuvärv: Kasutan lauvärvi ja näiteks pruuni ripsmetušši.
Põsepuna: Bourjois’ põsepunad.
Lauvärv: Bourjois’ lauvärvid, mida saab kasutada kui vesivärvi, ja Make up Store’i lauvärvid.
Huulepulk: Kryolani huulepulgad.
Huuleläige: Rimmeli Vinyl Lip.
Huulepliiats: Peaasi, et pehme oleks ja peale hakkaks, lemmikut ei ole.
Abivahendid: Kryolani ja Dijadirecti pintsleid kasutan. Lauvärvi jaoks on täitsa head suvalised aplikaatorid. Artdeco kunstripsmed.
Lemmik läbi aegade: Mega bomb lemmar läbi aegade on Bourjois’ lauvärv Brun Azteque 47, seda vist enam ei toodeta, pead ei anna.  
Meiginipp “made by Mammu”.
Kui meik on valmis, tee veel üks erkroosa täpp kummagi silma ülemise lau ääre keskele. Sellel väikesel täpil on päris okei efekt.