PEHME JA MOODNE: Need on talve kõige popimad kudumid

Ajakiri Buduaar

Meisi Volt

NirgiWabrik/Siluett Eesti Moe Pood

Millised mugavad riideesemed aitavad meil talvise hooaja mõnutundega mööda saata? Loomulikult pehmed kudumid! Trendihuvilistele anname vihjeks mõned suunad, mis moemaastikul orienteeruda aitavad.

Kuidas kombineerida uusi oste või juba kapis leiduvaid kudumeid muude riietega? Üks hea viis on riietada end üleni kudumitesse. Kanna julgelt koos nii pükse, vesti, tuunikat kui mugavat sviitrit, sobitades juurde sama tooni mütsi ja salli. Hea nipp on kombineerida lemmikkudumi või kampsuni juurde veel erineva tekstuuriga rõivaesemeid. Näiteks sobib beeži kampsuni juurde ideaalselt sama tooni viisakas püksipaar või nahast jakk/mantel. Kui ilm on jahe, viska õlgadele pehme kunstkarvik ning võid olla kindel, et näed mõnusalt modernne välja.

Moes on ka ratsa- ja suusastiil, seega on sportliku hõnguga stilistika igati teretulnud. Kui korralik talvine ilm nõuab, mässi end suurde kampsunisse, soojadesse retuusidesse ning säti jalga moekad ratsastiilis saapad.

Kes soovib eriti trendikas olla, peaks vaatama eritisuurte ja lohvakate kudumite suunas, sest oversized trend pole moemaastikult veel minema hiilinud. Disainerid tõid moelavale ka cable-knit’i ehk palmikkoe trendi, mida leiab igasugustes versioonides. Kui jätta meelde jaheda hooaja tähtsaimad märksõnad, on palmikkoe kõrval põhilised kudumitest komplektid, olgu tegemist kampsun-seelik või kampsun-püksid kombinatsiooniga. Unustada ei tasu ka veste.

Foto: Cellbes

Cellbesi pehme kootud kleit, mille muudavad eriliseks sügav lõhik, soonikkoes püstkrae ja laiad kolmveerandvarrukad.

Hind: 54,95 €

Foto: Cellbes

Cellbesi polokraega pikk musterkoes tuunika. Sirge pikk lõige hoiab keha soojas ning külgedel olevad lõhikud võimaldavad mugavalt liikuda.

Hind: 44,95 €

Foto: Cellbes

Cellbesi keerdvärvides mustriga kootud tuunika. Soonikuga ümar kaelus lisab naiselikkust.

Hind: 54,95 €

Foto: Cellbes

Cellbesi žakaarkoes sirge mudel sobib eriti kirjude mustrite armastajale. Eest lahtine mudel pakub  palju kandmisvõimalusi.

Hind: 54,95 €

Foto: Cellbes

Cellbesi lühikeste varrukatega avar pontšo, mille pikem tagakülg lubab kudumit mugavalt paljude riideesemetega kombineerida.

Hind: 39,95 €

Foto: Cellbes

Cellbesi sügava V-kaeluse ja eest suurte nööpidega lühike sinine kardigan on mõnus kandmiseks nii teksade kui viigipükstega, samuti ka õhukese kleidi peal.

Hind: 39,95 €

Foto: Cellbes

Moodne kootud vest kindlustab sulle trenditeadlikuima tiitli. Loomulikult on ka keha mõnusalt soojas.

Hind: 34,95 €

Foto: A.W.A.K.E. MODE

A.W.A.K.E. MODE piiluauguga sviiter võlub lopsakate varrukate ja värske valge tooniga.

Hind: 577,39 €

Foto: Allude

Villa ja kašmiirisegu Allude komplekt on jahedateks päevadeks ideaalne, sobides kandmiseks ka kodukontoris. Kui on vaja poodi minna, haara peale šikk mantel või suur jope ja näed ikka modernne välja.

Hind: 620 €

Foto: King & Tuckfield

Palmikkoes King & Tuckfieldi meriinovillane kampsun hoiab keha soojas ning näeb värske välja ka lohvakate teksadega kandes.

Hind: 370 €

Foto: NirgiWabrik/Siluett Eesti Moe Pood

Kodune moebränd NirgiWabrik tõestas Pärnus asuva disainipoe Siluett moeetendusel, et kudumid on trendikad ja mugavad.

Foto: NirgiWabrik/Siluett Eesti Moe Pood