Pluss-suuruses naine- stiilne ja endaga rahul

32 kommentaari
Pluss-suuruses naine- stiilne ja endaga rahul

Ameerikas läbiviidud uuring kinnitab, et 98% naisi ei ole modellimõõdus. Milleks toota siis moodi 2%-le modellimõõdus inimestele? Tänapäeva iluideaalid on üles ehitatud saledatele tippmodellidele, kes moefirmade uusi kollektsioone moelavadel ja reklaampiltidel tutvustavad. Klassikalistes mõõtudes naine (suurusnumbrid 36–42, pikkus 165–175 cm) leiab peaaegu alati endale poest sobivaid riideid ja üldiselt on sellistel naistel suuremad võimalused ükskõik millistes riietes kena välja näha. Kui Sul on täiuslik keha, siis on väga raske end koledamaks riietada. Kui aga Sul on mõned lisakilod, siis võid kergesti moereeglite vastu eksida. Pluss-suurus ei tähenda kaugeltki seda, et peaksid loobuma seksikusest ning pead oma keha kinni katma. Vastupidi, pluss-suuruse kõige olulisem moenõuanne on see, et tuleb esile tõsta oma keha parimaid detaile.

Ameerikas viidi läbi uuring, mis kinnitab, et 98% naistest pole modellimõõdus. Milleks toota siis moodi 2%-le modellimõõdus inimestele?

Tänapäeva iluideaalid on üles ehitatud saledatele tippmodellidele, kes moefirmade uusi kollektsioone moelavadel ja reklaampiltidel tutvustavad. Klassikalistes mõõtudes naine (suurusnumbrid 36–42, pikkus 165–175 cm) leiab peaaegu alati endale poest sobivaid riideid ja üldiselt on sellistel naistel suuremad võimalused ükskõik millistes riietes kena välja näha. Kui Sul on täiuslik keha, siis on väga raske end koledamaks riietada. Kui aga Sul on mõned lisakilod, siis võid kergesti moereeglite vastu eksida. Pluss-suurus ei tähenda kaugeltki seda, et peaksid loobuma seksikusest ning oma keha kinni katma. Vastupidi, pluss-suuruse kõige olulisem moenõuanne on see, et tuleb esile tõsta oma keha parimad detailid!

KUIDAS VALIDA RIIDEID, KUI OLED PLUSS-SUURUSES?
1. Eelista tumedamaid värve – tumesinine, must ja hall ei too esile keha lopsakusi. Kui soovid värvi lisada, siis tee seda aksessuaaridega.
2. Kanna keha modelleerivat pesu: korsetti ja aluspükse, mis vormivad kõhtu, stretšretuuse, mis vormivad reisi.
3. Rõhuta on parimaid kehaosi – kui Sul on kenad sääred, siis näita neid põlveni seeliku ja kontsakingadega, aga pea meeles, et seelikul peab olema pikkust rohkem kui laiust. Kui Sul on kenad rinnad, siis kanna seksikat V-kaelust. V-kaelus teeb ka kaela pikemaks.
4. Vali hingav kangas – suurema kaaluga naistel on kalduvus higistada, vaata, et riided poleks liiga liibuvad. Kunstmaterjalid soodustavad veelgi higistamist.
5. Kasuta aksessuaare, mis rõhutavad Sinu ilu – kõrvarõngad, sallid, miks mitte isegi kübar.
6. Väldi kõike liibuvat. Ole ettevaatlik ka stretšmaterjalidega ning õhukeste kangastega, mis toovad kehavorme liigselt esile.
7. Vali õiges mõõdus aksessuaarid, miniatuursed ehted muudavad Su nendega võrreldes veelgi suuremaks. Kanna suuremat käekotti ja kõrvarõngaid. Eelista alati väikese kontsaga kingi vaba aja jalanõudele – kontsad lisavad pikkust ja vähendavad visuaalselt laiust.
8. Et riided istuksid seljas paremini, võid kasutada väikeseid õlatugevdusi kampsunite ja toppide all.
9. Vali puhta stiiliga riided – suured logod, mustrid ega nööbid pole Sinu jaoks. Kui kannad triibulist, siis AINULT vertikaalset triipu.
10. Väldi laia vööd, mis lõikaks Su justkui kaheks tükiks. Hoidu ka kõrge kaelusega sviitritest, mis „pakivad” Su kinni.

PEA MEELES, ET:
• Suured lohvakad riided teevad Sind veelgi paksemaks. Eelista kehasse töödeldud riideid.
• Ära välista varrukateta riideid, need võivad õhtutualetina olla vägagi seksikad Sinu seljas, kui lisad sinna boolerojakikese või seod õlgade ümber salli.
• Suure mustri või tekstiga kangas ei ole keelatud, aga see peab sobima Sinu enda suurusega. Eelista kangaid, mis pole üleni mustriga kaetud. Kirju-mirju teeb paksemaks.
• Ära unusta maitsekust. Erinevalt superkehadega modellidest, kes näevad ilusad välja peaaegu igas hilbus, jääb pluss-suuruses naise juures kõige esimesena silma stiil. Vaata, et kingad ja käekott sobiksid kokku, et riided oleks sirged ja puhtad ning maailmakuulsate moeloojate rõivaliini asemel jälgi hoopis nende brändide värskemaid aksessuaaritrende.

48 POLE HALVEM KUI 38
Kui enamikul kogukamatest meestest on suhteliselt ükskõik, mida nad selga panevad, siis kõik naised, sõltumata kehakaalust, soovivad valida endale moodsaid riideid. Enamgi veel, nad soovivad valida erinevate värvitoonide ja materjalide hulgast.
Londoni moelooja Anna Scholz, kes kannab nr 48 riideid, on üks vähestest maailma moeloojatest, kes võitleb selle nimel, et purustada piitspeenikesed iluideaalid – ta pakub riideid suuruses 34–52. „Ma usun, et selliste väljakujunenud ideaalide muutumine võtab väga kaua aega, isegi poed ei soovi sisse osta suuremaid moetoodete numbreid,” kurdab Anna Fashion UK-le. „On rassistid ja seksistid, kellel on oma filosoofia. Aga ma pole kuulnud mingit suuremate moeriidenumbrite vastu võitlevate organisatsioonide filosoofiat. See lihtsalt eksisteerib, ilma filosoofiata.”

KA PLUSS-SUURUS ON STIILNE
Tänapäeva pluss-suuruses naine on muutunud enesekindlaks ega soovi enam osta lohvakat T-särki ja maani seelikut, mida mõned rõivamüüjad endiselt pakuvad, justkui suuremad inimesed ei tahaks head välja näha. Kui modellimõõdus naine rõhub oma välimuses keha ilule, siis suuremate naiste kauni välimuse märgusõnaks on stiil. Ja siinkohal ei viita me viimastele moeröögatustele, vaid maitsekusele.

KUST OSTAVAD PLUSS-SUURUSES NAISED RIIDEID?
Küsitluste tulemused kinnitavad, et suuremad inimesed ostavad palju riideid kataloogidest. Ju tänu neile õitsevad ka kohalikud Quelle, Otto, Halensi ja Anttila ärid. Viimastel aastatel areneb jõudsalt ka internetikaubandus, mis annab uusi võimalusi ja palju suurema valiku pluss-suuruses inimestele. Internet võimaldab kaubelda otse tarbijaga ilma vahendajateta ja ükskõik kus maailma otsas. Kui suuremates linnades ja kaubamajades võid leida veel midagi trendikat suurtele numbritele, siis maarajoonides on moeriide ostmiseks peamiselt kaks võimalust – Internet ja kataloogid. Ehk just seetõttu ei kiirusta ka kohalikud kaupmehed oma sortimenti suuremate numbritega laiendama. Igatahes jääb riidepoodides tihti mulje, nagu suuremad inimesed ei vajakski riideid. Kaubamajades ringi luusides tunneb suurem naine end ebanormaalsena, justkui oleks ta ainus omasugune, kelle jaoks pole isegi riideriiulil kaupa.

Marge Rahu
Buduaar Shopping No.10