Reklaam sulgub sekundi pärast

PÜSIMEIK – mugavus ning esteetiline ilu

Püsimeigist räägitakse hetkel päris palju, kuid siiski leidub neid, kes ei tea detaile, millele tähelepanu pöörata. Näiteks seda, kuidas valida endale püsimeigimeistrit või millal ja kuidas tasuks püsimeigi kasuks üldse otsustada. Nendele küsimustele aitas leida vastused püsimeigimeister Blanka Jaansalu-Pukspuu.

 

Kellele on püsimeik mõeldud?

See on mõeldud kõigile, kes hoolivad oma välimusest ning soovivad iga kell ja igal pool kaunis välja näha, ilma et sellele liigselt aega peaks kulutama. Samuti neile, kellel on rasune nahk, millel tavameik kipub laiali minema või kellel on tavakosmeetika vastu allergia. Samuti võiks püsimeigile mõelda siis, kui on kätte jõudnud vanusega kaasnev halb silmanägemine ja käte ebakindlus ei lase end korralikult meikida või silmalaud on alla vajunud ja värv ei püsi.

Püsimeigist saavad abi ka need, kellel on heledad või puudulikud kulmu- ja ripsmekarvad, muuhulgas aitab püsimeik alopeetsia puhul.

Samuti sobib püsimeik neile, kes ei oska end hästi meikida või kes soovivad nooremat välimust, parandada asümmeetriat või armidest tulenevaid muutusi.

Soovitan püsimeiki ka neile, kes reisivad palju, viibivad komandeeringutes või töötavad öövalves. Püsimeigiga saab parandada iluvigu ka huultel, näiteks kui huulte kontuur on tänu ohatistele muundunud või niisama kadunud või kui huulte loomulik värv pole enam sobilik. Muuhulgas võimaldab püsimeigitehnika huuli veidi lopsakamaks muuta.

Kuidas leida õige püsimeigimeister?

Minu jaoks on see valik kõige olulisem, sest tehtut enam maha pesta ei saa. Kõige parem on otsustada, kui näed tehtud tööd mõne oma tuttava või sõbranna pealt.

Kui see pole võimalik, siis võiks otsida pilte meistri tehtud töödest, mis on tema allkirjastatud. Tänapäeva tehnika võimaldab pilte nii parandada kui ka teistelt varastada või lihtsalt kuskilt soetada, seega pole pildimaterjal alati 100% tõene.

Kindlasti uuri ka meistri sertifikaate ja diplomeid ning millise tehnika ja pigmentidega ta töötab, sest made in China pole selles valdkonnas usaldusväärne. Soovitan enne käia meistri juures lihtsalt kulme keemiliselt värvimas ja modelleerimas, nii saad aimu tema käekirjast ja visioonist.

Kui sul juba on vana püsimeik, võibolla ka ebaõnnestunud püsimeik, mida siis teha?

Konsulteeri kõigepealt meistriga, sest ebaõnnestunud meiki on võimalik laseriga eemaldada, aga võimalik, et seda saab ka korrigeerida (kui meister on selleks võimeline). Päris ebaõnnestunud kulmu- või huulevormi ei pruugigi olla võimalik ilma lasereemalduseta parandada, aga värvitonaalsust saab muuta. Näiteks kui on lubatud teha karvatehnikas kulmud, aga on saadud „aiateibad” ning kasutatud on ka valet värvitooni ja modelleeritud liiga kitsad kulmud, siis on võimalik seda parandada. 

Või kui leiad turismireisilt hästi soodsa tätoveerija, kes pole kunagi varem kulme teinud... Aga minult oodati siis ilusat vigade parandust, ka sellega sain peaaegu hakkama. Iga juhtum on erinev ja vajab kindlasti esmalt konsulteerimist.

Kui sulle on lihtsalt varem püsimeik tehtud, siis tea, et seda peaks vähemalt korra aastas värskendama, eriti karvatehnikas kulme. Silmad ja huuled püsivad tavaliselt kauem, aga eks igaüks tunnetab ise, millal on vaja värskendama minna. 

Mida peab teadma enne, kui püsimeiki tegema hakatakse?

Kõigepealt seda, et pead olema terve, aga kõige sagedamini eksitakse selle vastu, et tullakse kas rasedana või veel rinnaga toitva emana – see on vastunäidustatud! Kui soovitakse huuli joonistada, kuid kui huultel on elus kas või korra olnud ohatis, siis peab enne protseduuri tegema atsikloviiri sisaldava tabletikuuri. See on retseptiravim ja seda saab perearsti käest. 95% juhtudest tuleb või tulevad hulgi ohatised, kui ravikuuri ei tehta. Kui varem kunagi ohatist olnud ei ole, siis pole vaja ka karta.

Silmad ja huuled võivad pärast püsimeigi tegemist olla paistes keskmiselt 1–3 päeva, oleneb kliendi lümfisüsteemist, seepärast on soovituslik teha püsimeiki nii, et saad selle järgselt võtta paar vaba päeva. Pärast püsimeikimist ei tohi käia saunas, basseinis ega ka intensiivse päikese käes seni, kuni nahk on täielikult paranenud. Püsimeigiprotseduur koosneb tavaliselt kahest korrast – esmasest protseduurist ja umbes kuu aega hiljem toimuvast korrektsioonist.

Püsimeik ei ole eluaegne, sest see tehakse naha pindmisesse kihti ning naha uuenemise tõttu vajab see aeg-ajalt värskendamist.

 

Hakka ise püsimeigimeistriks!

Koolitajat otsides peab veelgi hoolsam olema kui lihtsalt meistrit otsides. Minu sertifikaatide, diplomite ning piltide lingid leiad KODULEHELT või Facebooki lehelt. Olen Saksamaa firma Amiea sertifitseeritud koolitaja. Fakt on see, et algaja õpilane ei saa seda ametit selgeks paari päevaga, isegi kuue päevaga on küsitav. Mina teen püsimeigikoolitusi korraga kahele osalejale. Koolitus kestab koos praktikaga.
12 päeva, mille käigus saab õpilane juba koostada oma portfoolio. Koolitus lõpeb eksamiga, kus õpilane teeb nii kulmud, silmad kui ka huuled. Edukalt eksami läbinud õpilane saab rahvusvahelise sertifikaadi.

 

Kontakt: Privileg Day Spa
Täpsem info SIIN
Ahtri 6a, Admirali maja 1. korrus, Tallinn
FB: Privileg Day Spa
tel: +372 5625 7122

Ilmunud ajakirjas Buduaar