SEKSIKAS SUVEMEIK: särava kuma salanipid

Aliis Sinisalu

Ajakiri Buduaar

Meisi Volt

Kevadsuvisel perioodil on trendika jumestuse märksõnadeks särav nahk, värvitoonide sujuv üleminek ning osav hajutus. Meigikunstnik Ave Rüütel räägib lähemalt, kuidas sellist jumestust saavutada.

„Silmameigis tuleks rõhku panna pigem ülemisele silmalaule ning tugeva geelja laineri asemel võiks eelistada lauvärviga tõmmatud peenemat ja pehmemat tulemust. Samuti tuleks tugeva kontuurimise asemel valida hoopiski üks õrn ja värske tooniga põsepuna,” rõhutab meigikunstnik, et käesoleval hooajal peitub võlu just lihtsuses.

Särava naha saladuseks on tema sõnul korralik ettevalmistus. Esmalt tuleks kasutada vastavalt nahatüübile sobivat näotoonikut ja -kreemi. Kui kreem on nahka imendunud, tuleks järgmisena valida sobiv jumestuse baas või primer. „Võimaluse korral eelista valgustpeegeldavaid tooteid, sest need ühtlustavad nahka ja aitavad täita ebatasasusi,” annab Rüütel nõu.

Järgmine samm sõltub sellest, kui intensiivset kuma soovid oma nahale anda. „Tagasihoidlikumaks tulemuseks lisa kreemjat pärlmutterkreemi (highlighterit) enne jumestuskreemi. Intensiivsema tulemuse saavutad siis, kui lisad selle kõige viimase kihina.” Meigikunstnik rõhutab, et tähtis on kasutada just kreemja tekstuuriga tooteid, sest need jätavad nahale värskema ja loomulikuma üldmulje ning neid on ka kergem hajutada. Suvisel perioodil tasub särakreeme kasutada ka rangluul ja õlgadel. See sulatab kogu üldmulje ühtlaseks tervikuks.Meigi tegemisel ei tasu unustada ka lopsakaid huuli. Kauni tulemuse saavutad kolme tootega: huulepliiats, -pulk ja -läige. Kõige parem viis huuli visuaalselt suurendada on kasutada huulepulga peal läiget, mille sisse on lisatud säratükikesed, sest need aitavad lisada värvile sügavust. „Paljudel kosmeetikafirmadel on huuleläigete valikus ka n-ö plumping efektiga läiked, mille koostisesse on lisatud mentooli või tšilliekstrakti,” ütleb Rüütel ja selgitab, et need koostisosad panevad huuled mõnusalt õhetama ja maksimaalne lopsakus on garanteeritud.

Päevitunud ja jumekamale nahale soovitab meigikunstnik huulevärviks valida pigem õrnad virsikutoonid, heledama nahatooni puhul tasub eelistada roosakaid varjundeid.

Foto: Aliis Sinisalu, meik: Ave Rüütel

Särava jumestuse tegemiseks kasutati järgmisi tooteid: Make-Up Atelier Paris valgustpeegeldav aluskreem, Make Up Atelier Paris pärlmutter-jumestuskreem Iridescent ja Diori säratükikeste ja plumping efektiga huuleläige