STELLA K. WADOWSKY: „Ma ei välista kerget flirti tänaste trendidega“

„Ma olen igavene eksperimenteerija ja just see teeb elu minu jaoks huvitavaks. Ma ei tea kunagi, mida endalt oodata ja tänu sellele pole mul kunagi igav,“ ütleb elustiiliblogi Stellarium autor Stella K. Wadowsky, kes on oma stiili poolest jäänud alati truuks klassikale, mille juurest ei puudu kunagi kerge kiiks.

Näiteks kahe-kolme nööbi asemel pidi kindlameelse naise ülikonnavarrukal olema omal ajal alati hoopis kolmteist nööpi. See oli perioodil, mil Stella kandis väga palju rätsepa juures tehtud peene triibuga ülikondi, valgeid särke ja lipsusid. Sellegipoolest on läbi aegade tema favoriidiks number üks olnud kleidid. „Ma ei tea mugavamat valikut, kui kleit,“ tunnistab Stella, kelle stiili võib tõepoolest pidada väga huvitavaks ja naiselikuks. „Tõsi, on olnud ka ajajärk, kui kandsin vaid musta – mul olid mustad liibuvad polod, ratsapüksid ja ratsasaapad,“ meenutab naine, kel praegu on romanss hoopis rohelise värviga.

Blogija ja stilistina on Stellal suur garderoobituba, kus ta on rõivaid ja aksessuaare hoiab. Kuid kuidas oma asjades orienteeruda? „Vahel on mul  terve nädala garderoob välja valitud, kuid on ka neid hetki, mil ma pole riideid valmis pannud ja pea on täiesti tühi. Siis avan kähku oma blogi või Instagrami ja vaatan, mida olen fotodel kandnud ning otsin komplekti kapist välja.“ Reeglina on Stellal käekotis või kaelas alati siidisall.  Samuti võiks käepärast olla üks kašmiirkampsun.

Läbimõeldud ja ootamatud ostud

Kui Stella midagi ostab, lähtub ta sellest, kuidas see ese tema olemasoleva garderoobiga kokku sobib. „Vaatan sageli üle, mis mul juba on ja sestap olen paljud asjad poodi jätnud.“  Stella rõhutab, et kui juba šopata, on selleks vaja aega. Viimati käis naine Notting Hillis Portobello Road Marketil, kus nautis eelkõige inimeste väljapanekuid ja vaatas nende asju pigem inspiratsiooniks. Lõpuks lahkus ta hoopis roosa riiuliga, mis mahtus täpselt tema suurde kohvrisse. „Mulle väga meeldivad erinevad turud ja taaskasutuspoed, mille võlu peitub selles, et kunagi ei tea, mida sealt leida võib. Viimati leidsin 1960-ndatest pärit täiesti uue Oleg Cassini kübara, millel oli veel hinnasilt küljes – minu jaoks täiesti unikaalne leid,“ rõõmustab Stella.

Vintage-ehted, millele anti elu

Stellal on suur vintage-ehete kogu, mida ta  aastaid ja aastaid lihtsalt kollektsioneeris, kuid iialgi ei kandnud. Paar aastat tagasi näitas ta ehteid oma emale, kes küsis suure üllatusega, et miks neid lihtsalt karpides hoida? „Pärast ema märkust hakkasin oma vinatge-ehteid aina enam kandma. Kõrvarõngastest on mul palju kodumaise brändi Pi-Ret Jewelry ehteid, iseäranis võrratud on tema pärlitest kõrvarõngad ja käevõrud. Kord pühendas disainer ka ühe kõrvarõngapaari minule – see kandis nime Stella on the Moon.”

Sõnumiga abielusõrmus 

Kõige sümboolsem ehe Stella kollektsioonis on väga huvitava ajalooga Iiri abielusõrmus Claddagh ring, mida on võimalik kanda neljal erineval viisil. Näiteks kui seda kanda vasakus käes, kroon ülespoole, näitab see, et oled abielus. Abielusõrmuseks valiti Iiri Claddagh ring, tuntud ka kui sõpruse sõrmus, mida hakati Iirimaal tootma 17. sajandil. Sõrmusel on süda, mis sümboliseerib armastust, käed, mis esindavad sõprust ja kroon tähistab lojaalsust.

Vanad filmid ja mõni juhuslik möödakäia

Inspiratsiooni kogub Stella näiteks filmidest ja sarjadest, mis on vändatud 1950-ndatel, 1960-ndatel, 1970-ndatel ja hiljemgi. Toogem välja näiteks sellised sarjad nagu „It Takes a Thief“ või „Columbo.“ „Kuigi mõlema sarja peategelaseks on mehed, on seal alati palju erakordselt stiilseid naisi. Vahel piisab, kui mõnd kostüümi vaadata – ja taas on uus idee sündinud.”

Üks Stellat enim mõjutanud film on aga Audrey Hepburniga peaosas – „Kuidas varastada miljon.“ Mainimata ei saa jätta ka Rene Russoga vändatud filmi „Thomas Crowni afäär.“ Palju ideid leidub aga ka erinevates dokfilmides, mis kõnelevad 1960-ndatest. Lisaks filmidele kõnetavad loomingulist Stellat aga ka fotod, aastatetagused moeseeriad, Instagramis vintage’i koguvad ja kandvad kaunitarid, mõni juhuslik möödakäia või vahest hoopis meik, mille ümber riietus stiliseerida. „Viimasel ajal inspireerivad mind aina enam ka nišibrändide käekotid. Inimestel on käekottidega väga erinev suhe – leidub neid, kelle jaoks on oluline, et bränd paistaks juba kaugele ja kõigile oleks selge, mida nad kannavad,“ mõtiskleb naine. Stella ütleb, et ta ise ei vali käekotti tuntud brändi pärast, vaid otsib eelkõige originaalse disainiga kotte, mis jäävad nišikategooriasse. Stella garderoobist võib leida näiteks brände nagu Danse Lente, Staud, Wandler, Strathberry, Zac Zac Posen, Meli Melo, Charlotte Elizabeth ja Grafea.

Unustamatud naised Pariisi ja Londoni tänavailt

Välimuse juures hindab Stella alati tervikut ning rõhutab, et stiil pole ju ainult riietus – sinna juurde kuuluvad ka soeng, meik, maniküür ja aksessuaarid. „Mul ei lähe meelest üks ilus naine Pariisis, kes nägi täiesti võrratu välja – soeng, mõõdukas meik, stiilne kostüüm, lahtised kingad… ja pooleldi maha koorunud lakk varbaküüntel, mis omakorda kuivusest peaaegu narmendasid ja karjusid pediküüri järele. Kogu lumm kadus hetkega,“ meenutab Stella vastuolulist vaatepilti.  „Hiljuti aga tuli Londonis mulle vastu üks 70-ndates proua ja püüdis kohe pilku. Tal oli kõik paigas: kübara alt paistis korralik ülespandud soeng, seljas klassikaline mantel, kaelas siidsall, pross ja pisut kulunud Chaneli kott – ometi nägi see daam välja selline nagu ta oleks filmist välja astunud. Ta kõndis mingis õndsas rahus. Ma jäin seisma ja vaatasin pikalt, kuidas ta mööda King’s Roadi jalutas.“

 

Üritustele minnes jälgib Stella alati etiketti. Olgu hommikune brunch või lõunane üritus, ta riietub vastavalt. Õhtuse vastuvõtu puhul lähevad käiku ekstravagantsemad tualetid. „Räägitakse, et me riietume teiste jaoks, kuid ma ei ole sellega päris nõus. Mina riietun eelkõige enda rõõmuks,“ arutleb Stella. Seepärast pole tema jaoks ka probleem ilmuda mitmele üritusele ühes ja samas kleidis, kui tunneb selles end mugavalt. „Kui mõni mudel sobib, ostan neid kaks. Lõputu kleidiralli ja soov olla igal peol alati uues kleidis või kostüümis annab pigem signaali rahutusest.“  Kui Stella soovib olla eriti pilkupüüdev, keerab ta endale pähe lokid ja teeb korraliku meigi. „Aeg on näidanud, et ükskõik, mida ma lokke kandes selga panen, komplimente saan ikka soengu kohta.“

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar juuli-august 2019.