UURING SELGITAS: kas märgade juustega tohib magama minna?

Jah, me kõik oleme kuulnud, et märgade juustega ei tohi magama minna, vaid juuksed peavad olema kuivad. Nimelt võivad märjad juuksed magades kergemini katkeda. Parimates teooriates võib märgade juustega magamaminek lausa nohu põhjustada. Aga mis siis, kui sul pole aega neid kuivatada või uni tikub vägisi silma? Uni on meile väga oluline ning juuste tõttu ei peaks see kindlasti kannatada saama.

Juuksed võivad märjana küll kergemini katkeda, kuid midagi hirmsat ei juhtu ka siis, kui lähed magama enne, kui juuksed kuivad on. Jah, hommikul võib patsi tegemine küll raskendatud olla, kui sa just kahupeana uksest välja minna ei soovi.

Kuigi mõned juuksurid on kindlasti selle vastu, et niiskete juustega magama lähed, annavad mõned spetsialistid sellele heakskiidu. Üks neist on juuksur Lori Panarello.

“On täiesti okei minna märgade juustega voodisse. Juuste niiskeks jätmine rõhutab nende loomulikku lainelisust või muudab need laineliseks, mis tekitab armsa sasitud välimuse,” sõnas ta.

Märjal ja niiskel on vahe

Panarello sõnul on juustele kõige parem see, kui need saavad ise kuivada, sest föönitamine kuivatab juukseid. Kuid ka tema ei soovita märgade juustega magamaminemist. Juuksed võivad küll niisked olla, kuid mitte märjad, sest muidu ei kuiva need öö jooksul ära.

Samuti ei tohi juukseid rätikuga liigselt hõõruda, vaid pigem kuivaks vajutada.

Juuksur John Ruggiero on aga seda meelt, et kui just peab niiskete juustega magama minema, siis on mõistlikum need patsi punuda. Siis ei lähe juuksed takuseks ning ei saa kahjustada. “Hommikul on juustes kaunid lokid,” sõnas ta.

Samuti soovitavad juuksurid kasutada siidist või satiinist padjapüüri, sest see aitab ennetada takkude teket ja on juuste vastu hellem kui puuvill.

 

allikas: Popsugar