VIIS TÕDE ILUKIRURGIA kohta

Inimesi, kes on lasknud ennast ilukirurgil kohendada, kipub olema kaht liiki: ühed, kes jagavad seda teadmist terve maailmaga, ning teised, kes üritavad seda elu eest varjata. Paraku on nii, et enamik neist, kes otsustavad läbitud protseduuri salajas hoida, teevad seda tingituna ühiskondlikust survest ja mittekosmeetilistel põhjustel, justkui peljates avalikku hukkamõistu. Kas meil aga on põhjust sellist valehäbi tunda? Motiividest hoolimata on üks asi siiski kindel – meil on tarvis põhjalikult üle vaadata üldine suhtumine ilukirurgiasse.

1. Enesekindlus ja enesehinnang olgu alati esikohal.

Kui kirurgiline protseduur saab parandada inimese enesehinnangut, siis miks ei peaks seda aktsepteerima samamoodi kui ükskõik missugust teist enesearenduslikku tehnikat? Plastilise kirurgia protseduure on võimalik teha väga mitmetel põhjustel alates soovimatust rasvast loobumisest kuni lõike- ja põletusarmide eemaldamiseni. Mis iganes põhjustel ilukirurgiaprotseduur ka ette ei ole võetud, mõjub parandatud välimus enesehinnangule hästi. See omakorda mõjutab positiivselt kõiki teisi igapäevaelu aspekte, millel on positiivne mõju nii emotsioonidele kui ka tervislikuma eluviisi juurutamisele.

2. Ilutööstus kui üks suurimaid tööstusharusid. 

Ilutööstus on tänapäeval üks suurimaid tööstusharusid ja ka ilukirurgiaprotseduurid on ühiskonnas väga levinud. Põhjused, miks lugematul arvul inimesi otsustab lasta end kirurgiliselt kohendada, on täpselt samad, mis põhjused, miks inimesed käivad spordiklubides, jõusaalis või kosmeetiku juures – nad tahavad oma välimuse ja tervise eest hoolt kanda. Välimus mängib iga päevaga üha olulisemat rolli ja seega pole selles mitte midagi imelikku, kui me tegutseme standardite nimel, mille iseendale seadnud oleme. Täpselt samamoodi, nagu me tunneme vajadust kanda hoolt oma hammaste tervise eest, tunneme me survet kanda hoolt selle eest, et meie füüsiline välimus oleks parim võimalik versioon meist.

3. Mitte kellelgi ei ole õigust teist inimest hukka mõista.

Kahjuks on nii, et ilma inimest isiklikult tundmata anname talle hinnanguid, tuginedes vaid sellele, kui palju ja mil moel ta jumestusvahendeid kasutab, kas tema juuksetoon on meeldiv ja talle sobilik, kas me näeme värvimata juuksejuuri, kas ta on rõivastunud konservatiivselt või provokatiivselt jne. Sageli omavad inimesed meie kohta põhjendamatuid eelarvamusi ning jagavad alusetuid hinnanguid sõltumata sellest, millise protseduuri kasuks sa otsustad või missugune sa välja näed. Ilukirurgia on sügavalt isiklik valik ning ei tohiks mitte mingil juhul tugineda sellele, mida sa arvad, et teised inimesed sinust mõtlevad. 

4. Vähendades oma ebakindlust, on sul võimalik keskenduda oma tugevustele.

Millegipärast on nii, et peeglisse vaadates näeb enamik naisi oma välimuse juures mõnda viga – nad tunnevad ebakindlust liiga peenikeste huulte tõttu, on rahulolematud oma rindade suhtes ning tunnevad end halvasti liigse rasva tõttu käsivartel. Enamik neist n-ö muredest ei ole tegelikult põhjendatud.

Eesmärk on tunda end oma kehas võimalikult hästi – vaadata peeglisse ning näha sealt alati vastu vaatamas ideaalset versiooni iseendast. Kuid me ei saa seda teha, kui näeme peeglisse vaadates vaid vigu, sest vigadele keskendudes unustame me palju olulist – oma huumorisoone, meelekindluse, tarkuse, elukogemuse. Kui oleme need vead kõrvaldanud, saame keskenduda sellele, mis on elus päriselt oluline. Kui selleks on vajalik mõni ilusüst või rinnasuurendusoperatsioon, siis olgu nii. Uurimustöid, mis toetavad väidet, et ilukirurgiaprotseduurid tõstavad elukvaliteeti, on väga palju.

5. Välimusepõhine hindamine naiste puhul on alati karmim kui meeste puhul.

Paraku on nii, et naisi hinnatakse alati karmimalt kui mehi. Seesama välimusepõhine hindamine on kandunud edasi ka naiste mentaliteeti ning seetõttu hindavad naised teisi naisi välimuse põhjal sageli karmimalt kui mehed seda suudaksid. Nõnda käitudes alandame me naisi, mis väärastunud kombel annab meestele justkui moraalse õiguse sama teha.

Tõstes oma enesehinnangut ning minapilti, on selline destruktiivne käitumine vähem tõenäoline. Kui sa ei taha ilukirurgia abil oma elu parandada, siis ära lase ühiskonnal endale ette kirjutada, et sa vajad seda. Kui sa aga tegelikult tahad muuta oma välimust enda silmis paremuse poole, siis tee seda ja ära hooli teiste hinnangutest. Neid jagatakse niikuinii, ükskõik mida sa ka ei otsustaks. 

Kui oled otsustanud teha sammu ideaalsema minapildi suunas, on oluline teha seda käsikäes parimate spetsialistide ning uusima tehnoloogiaga. Tallinnas pakub paindlike makselahendustega tipptasemel ilukirurgialahendusi The Health Clinic meditsiiniagentuur. 

Tel 600 0925 | [email protected]

Tekst ja foto: The Health Clinic