Reklaam sulgub sekundi pärast

Katrina kaotab kaalu: toidusedeli koostamine

Taaskord on möödunud nädal, mil olin trennilainel ja proovisin kinni pidada oma uuest toitumiskavast. Kahjuks ei saanud osaleda kõigis rühmatreeningutes, mida olin plaaninud, sest nädala lõpus suutsin minagi kusagilt haigusepisikud üles korjata.

Taaskord on möödunud nädal, mil olin trennilainel ja proovisin kinni pidada oma uuest toitumiskavast. Kahjuks ei saanud osaleda kõigis rühmatreeningutes, mida olin plaaninud, sest nädala lõpus suutsin minagi kusagilt haigusepisikud üles korjata.

Mainisin veebruari alguses treenerile, et miskipärast on alati kõik Buduaari kaalulangetajad olnud lühemalt või pikemalt haiged, mis ajavad ka nende treeningplaanid segi. Ise muidugi lootsin, et minuga ikka nii ei juhtu, sest üldjuhul ei ole ma väga tihti haige. Kristel mainis, et kui alustada treeningutega, siis keha on alguses nõrgem ja immuunsüsteem võtab haiguseid kergemini vastu. Õnneks ei ole ma palavikus, lihtsalt suurem köha ja natukene nohu. Reedel ja pühapäeval  plaanis olnud Bodypumpi jätsin siiski ära, arvates, et pingutus võib ehk haiguse hullemaks ajada. Kahju oli kohe, et minna ei saanud. Vaatab, mida uus nädal toob.

Uurisin ka internetist, et mida tegelikult teha soovitatakse. Leidsin, et kui spordiarstid suhtusid aastaid leebelt külmetusnähtudesse ega pidanud treeningu takistajateks, siis nüüd soovitatakse ka kõige kergema külmetusega koju jääda. Põhjus on selles, et kui külmetus kestab ainult nädala, siis täielik paranemine võtab aega kaks-kolm kuud. Haigused halvendavad meie füüsilist võimekust ning haigena treenides meie kehatemperatuur tõuseb, sest koormusseisundis organism üritab võidelda haigust tekitavate bakteritega. Sel ajal treenides tegelebki keha justkui muude asjadega ja lükkab tervenemise edasi. Kerge nohu ja köhaga on soovitatav paus teha kuni viis päeva. Joon hetkel erinevaid teesid ja ravin ennast ning loodan, et saan peatselt jätkata oma treeningutega.

Nüüd siis selle osa juurde, mida tõenäoliselt paljud põnevusega ootavad – mida ma siis söön? Treeningkava arvesse võtva personaalse toitumiskava koostas mulle Marek Morozov kaks nädalat tagasi. Esimene nädal kujunes harjutamiseks ja teisel nädalal oli järgmine juba lihtsam. Esimest korda kava nähes mõtlesin, et kas tõesti kõike seda süües peaksin ka alla võtma. Kuigi ma oma ühes blogis kirjutasin, kuidas on õige toituda, siis ikka tahaks justkui valesti teha. Enne toitumiskava saamist käisin poes ja proovisin valida tervislikku sööki. Ikka lisasin korvi lahjat kohupiima või näiteks kodujuustu jogurtiga. Toitumiskava on üles ehitatud aga hoopis rohkele valgu ja rasva tarbimisele ning vähem süsivesikutele. Uurisin siis lahja kohupiima silti ja tõesti, lahja võib see olla, aga selle eest on kõvasti süsivesikuid. Täpselt sama lugu on kõigi rasvavabade/lahjade jogurtitega. Ja siis ma mõtlesin, et inimesed ju ostavad kõike seda, lootes, et need on tervislikumad ja aitavad alla võtta. Tegelikult on suurem osa lahja-silti omavad tooted suured süsivesikute pommid. Eks ole ka erandeid, aga siiski.

Üldjuhul näeb minu päevane menüü välja selline, mõningate variatsioonidega:

Hommikusöök – kaerahelbe, nelja- või viiehelbe puder valmis keedetud kujul taldriku jagu. Puder on keedetud piima ja veega pooleks, peale võib lisada ka võid. Lisaks üks muna või 100 grammi kodujuustu. Igal hommikul söön ühe C-vitamiini tableti, seda soovitas Marek Morozov. Tõesti analüüsides oma toitumist ühe programmi abil tõi see välja, et peaksin tarbima rohkem C-vitamiini. Õhtuti joon ka ühe magneesiumijoogi.

Teine variant hommikuks, mis ei ole nii hea kui puder, on 3 võileiba muna, singi, juustuga.

Lõunasöök – Keskmine praad, soovitavalt 150 grammi kala, liha, kana. Juurde 50–75 grammi riisi, tatart, pastat või siis 2–3 keskmist kartulit. Kurk, tomat ja muud juurviljad võivad ka olla.

Õhtuoode – 150–200 grammi kodujuustu (rasvaga) või samas koguses mittemagusat kohupiima. Lisaks 1 tsitruseline puuvili.

Kohe pärast trenni üks banaan, kui ei ole trennipäeva, siis tuleks see vahele jätta.

Õhtusöök – 150 grammi kanafileed, loomaliha või kala, lisandiks juur/aedviljad või valged oad tomatikastmes. Teine variant omlett singi või suitsuvorstiga, juurde aed/juurviljad.

Õhtusöögi variante on teisigi, aga selline näeb välja nüüd minu tavaline päevamenüü päevast päeva, seega ärge igal nädal uut menüüd oodake. Laupäev-pühapäev on tavaliselt sellised, kus mul väga täpselt ei õnnestu kava järgida, kuid siiski proovin. Kui kehakaal on juba rohkem langenud ehk siis tulevad ka muudatused. Tahan ära mainida sedagi, et Marek Morozov mainis, et vahel võib lubada ka head ja paremat, küll aga mõistlikus koguses. Kui on magusa isu, siis tarbida seda päeva esimeses pooles või vahetult pärast treeninguid. Kui ma ise kartsin kõige rohkem seda, et kuidas suudan vastu panna soovile magusat süüa, siis ausalt öeldes, mul ei ole otseselt isusid tekkinudki. Ju on toitumine piisavalt tasakaalus ja saan kätte kõik vajaliku, mida keha vajab.

Eelmisel nädalal tekitas paljudele küsimusi, et miks ma ei avaldanud oma mõõte ega kaalu. Mõned lugejad arvasid, et ju ei ole siis muutusi olnud. Tõsi, kuna ma kirjutan igal nädalal, siis muutused ei ole kohe nii ilmsed. Lisaks ei  taha ma ennast stressi viia pidevalt mõtlemisega, et kas ja kuidas mu kehakaal langeb ning kust sentimeetrid väheneksid järgmiseks nädalaks. Seepärast hakkan oma mõõte avaldama kord kuus, kui treener mind mõõdab (uus mõõtmine peaks toimuma 5. märtsil). Kaalunumbrid proovin kirja panna igal nädalal. Kuna minu eesmärk on kaalu alandada peamiselt rasva arvelt, siis üle 100 grammi päevas, seda kaotada ei ole võimalik. See tähendab, et kolm kilogrammi kuus on täiesti normaalne.

Eelmisel nädalal olid nii treeningkava kui ka toitumisplaan minu jaoks uued ning keha vajas harjumist. Kehakaal kõikus üles-alla ja mõtlesin sellelegi, kas see toitumiskava ikka liiga suure koguse söögiga pole. Kõht ei olnud kordagi tühi ja ei mahtunud pähe mõte, et see on normaalne. Jah, mul olid kõhklused, aga tänaseks on need hajunud. Ma tõesti saan süüa normaalselt ja samas langetada kaalu.

Numbrid räägivad enda eest:

Alustades 81,5 kg (07.02) - > 78,8 kg (04.03)

 

Olge terved!

Katrina

 

 

[gallery ids="3007370"]