1 JABUR VIGA, mida vaid naised hambaid pestes teevad

8 kommentaari
1 JABUR VIGA, mida vaid naised hambaid pestes teevad

Kui õhtu on jõudnud nii kaugele, et aeg on hakata ennast vaikselt magama sättima, teevad naised veel viimaseid toimetusi ning sealhulgas pesevad ka hambaid. Enamik naisi eelistavad hambaid pestes peeglisse vaadata ning iseenesest mõistetavaks peetakse ka seda, et hambaid tuleb pesta valguse käes. 

Kui õhtu on jõudnud nii kaugele, et aeg on hakata ennast vaikselt magama sättima, teevad naised veel viimaseid toimetusi ning sealhulgas pesevad ka hambaid. Enamik naisi eelistab hambaid pestes peeglisse vaadata ning iseenesestmõistetavaks peetakse ka seda, et hambaid tuleb pesta valguse käes. 

Teadlased on aga jõudnud järeldusele, et pestes hambaid enne magamaminekut valguse käes, tekivad kehas segased signaalid ning aju ei saa aru, kas aeg on puhkerežiimile üle minna või mitte. Kui aga hambaid pesta hämaras valguses, jõuab ajuni selge signaal, et aeg on puhkuseks ning keha valmistab ennast ette.

Nimelt seostavad teadlased valguse käes õhtul hammaste pesemist unetusega ning leiavad, et kui viimane päevane tegevus teha hämaras, tuleb ka parem ning kvaliteetsem uni.

Hommikusel ajal tuleks aga just valguse käes hambaid pesta, sest nii saab organism kiiremini aru, et aeg on ärgata ja sa ei tunne ennast uimasena. 

Allikas: redbookmag

Sarnased artiklid