1 OOTAMATU PÕHJUS, miks sa dieediga kaalust alla ei võta

1 OOTAMATU PÕHJUS, miks sa dieediga kaalust alla ei võta

Suure tõenäosusega on iga naine vähemalt korra elus otsustanud dieedile minna ning ühel hetkel selles ka põrunud, alla andnud ning endise eluviisi juurde tagasi naasnud. Hiljutise uuringu andmetel kordavad enamus naisi dieeti pidades ühte ja sama viga ning just see ongi põhjuseks, miks kehakaal ei lange.

Suure tõenäosusega on iga naine vähemalt korra elus otsustanud dieedile minna ning ühel hetkel selles ka põrunud, alla andnud ning endise eluviisi juurde naasnud. Hiljutise uuringu andmetel kordab enamik naisi dieeti pidades üht ja sama viga ning just see ongi põhjuseks, miks kehakaal ei lange.

Nimelt on eksperdid jõudnud järeldusele, et naised tõmbavad dieedile minnes oma päevase kaloraaži väga madalale ning loodavad, et kui nad lihtsalt söövad väga vähe, siis loogika ütleb, et kaal hakkab kolinal langema. Paraku nii see ei toimi – vähemalt pikas perspektiivis kindlasti mitte.

Kui kaloraaž viiakse liiga alla, aeglustub automaatselt ka ainevahetus ning sinu keha läheb üle nii-öelda säästurežiimile ehk siis hakkab kõike, mida sa sööd, rasvana talletama, sest ta ei tea, millal sa talle jälle süüa annad. See on organismi loomulik kaitsemehhanism sind elus hoida ning toit on organismi jaoks kütus.

Kaloraaži ei tohiks viia liiga madalale, pigem võiks rohkem ennast liigutada ja trenni minna. Toonuses keha põletab rohkem kaloreid kui madala lihasprotsendiga keha ja see tähendab ka seda, et kui sul on kaunis treenitud figuur, siis kulutab sinu organism isegi magades rohkem kaloreid kui muidu.

Allikas: health

Sarnased artiklid