Reklaam sulgub sekundi pärast

10 TOITU, MILLE SÖÖMINE teeb sind paksuks

Womens Health paberväljaanne

naine söömas
naine söömas — FOTO: 123rf.com

Ülekaal on suureks probleemiks kõikjal kogu maailmas ja seda paraku ka laste seas.

Kuid millised toidud on need kõige ohtlikumad, mille tarbimisega sageli iseendale teadmata liialdatakse ning mille tulemusena lisakilod justkui salaja tekivad?

Allpool on välja toodud kümme toitu, millega tasuks piiri pidada või neid pigem üldse mitte tarbida: 

1. Jogurt

Suhkrurohke klassikaline marjajogurt võib sisaldada lausa 50 grammi suhkrut topsi kohta. Kõhtu see aga pikaks ajaks ei täida ja nii leiadki end peagi taas midagi hamba alla otsimas.

2. Küpsised

Tõeliselt kaloririkkad snäkid, mille söömist on raske lõpetada enne kui pakk on tühi. Lihtsam on neid mitte koju osta, sest tervislikkusest on asi kaugel.

3. Juust

Kuigi juust on väga hea valguallikas ning lisaks saab organism selleks ka kaltsiumit, siis ei saa jätta märkimata, et juust on väga kõrge rasvasisaldusega ja seda süüakse alati pigem rohkem kui vähem. Valguallikana võiks ülekilodega kimpus olev inimene tarbida juustu asemel hoopis kodujuustu - 200grammine tops päevas täidab paremini kõhtu kui tükk juustu ja valku saab kodujuustust rohkem.

4. Vorst

Vorst sisaldab enamasti väärtusetuid aineid ning targem oleks üldse mitte vorsti tarbida - kanafilee on tunduvalt parem idee. Ka viinerid võiksid poeriiulile jääda, sest organism saab nendest üsnagi vähe toitaineid. Eelista puhast ja võimalikult vähe töödeldud toiduaineid.

5. Limonaad

Sellest tuleks kohe loobuda ning isegi mitte erandeid teha. Limonaadis on palju suhkruid, mis kiiresti imenduvad ja veresuhkru taseme paigast viivad. Tekivad näljasööstud ja uimasus - eelista alati tavalist vett või head kohvi, looduslikku teed.

6. Valge sai

Valgest jahust küpsetatud sai või muu saialaadne toode sisaldab kergesti seeditavaid süsivesikuid, mis lõhustatakse maos kiiresti ja mille tulemusena on kõht peagi taas tühi. Saias sisalduv suhkur ehk glükoos viib veresuhkru taseme paigast ära ja näljasööst tekib täpselt samamoodi nagu limonaadi puhul. Eelista saiale alati täisteratooteid.

7. Suhkrurohked magustoidud

Koogid ja kringlid on enamasti väga kalorirohked, sisaldades suures koguses suhkruid ja rasvu ning väga vähe organismile vajalikke aineid. Vali hoopis tops Kreeka jogurtit värskete marjade ja kamapallidega - see on igati tervislik vahepala! 

8. Praetud kala

Meeletus koguses tühje kaloreid puhtalt seetõttu, et tegu on rasvas praetud kalaga. Eelista grillitud või ahjus tehtud kala.

9. Rasvane liha

Šašlõkk on suvisel ajal vägagi ahvatlev, kuid siinkohal väldi rasvast sealihašašlõkki ning vali pigem kalkunišašlõkk.

10. Kartulikrõpsud

Pakk saab otsa enne kui sa arugi saad, kuid kõht on endiselt tühi. Kaloreid on kartulikrõpsudes aga lademetes.