2 HAPENDATUD toitu, mida sa peaksid iga päev sööma

2 HAPENDATUD toitu, mida sa peaksid iga päev sööma

Hapendatud toidud parandavad ja rikastavad soolestiku mikrofloorat ning oma tervise nimel võiks neid kindlasti vähemalt paaril korral nädalas süüa, ideaalis aga lausa mitu korda päevas. Nimelt vabastavad hapendatud toidud soolestikus ensüüme, mis aitavad kergendada seedimist ning lisaks muudavad nad toidu organismile lihtsamini omastatavaks.

Hapendatud toidud parandavad ja rikastavad soolestiku mikrofloorat ning oma tervise nimel võiks neid kindlasti vähemalt paaril korral nädalas süüa, ideaalis aga lausa mitu korda päevas. Nimelt vabastavad hapendatud toidud soolestikus ensüüme, mis aitavad kergendada seedimist ning lisaks muudavad need toidu organismile lihtsamini omastatavaks.

Kui tarbida iga päev hapendatud toitu, ei pea muretsema kõhukinnisuse ega kõrvetiste pärast ning organism saab toidust palju tõhusamalt kätte kõik vajalikud toitained.

Kuid milliseid hapendatud toite peaks sööma? 

Esmalt tuleks tähelepanu pöörata sellele, et tegu oleks tõepoolest hapendatud tootega, mitte äädikaga marineeritud tootega. Äädikas marineeritud toitudel ei ole elusbaktereid ning seetõttu ei toeta nende tarbimine ka tervist.

Ka pastöriseeritud hapendatud toote tarbimine ei ole hea mõte, sest pastöriseerimine hävitab kõik soolestiku jaoks kasulikud bakterid.

Tarbida tuleks hapendatud köögivilju nagu näiteks hapukapsas ja hapukurk ning hapendatud piimatooteid nagu näiteks keefir ja jogurt. Kes igapäevaselt hapendatud köögivilju ei soovi, võiks menüüsse lisada klaasi keefirit või jogurtit.